تاریخ پرتاب ماموریت آرتمیس تعیین شده است


ناسا، آژانس فضایی ایالات متحده، قصد دارد به زودی موشک Space Launch System را پرتاب کند. تاریخ پرتاب موشک آرتمیس پایان ماه اوت خواهد بود.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

ناسا تاریخ احتمالی پرتاب آزمایشی موشک آرتمیس 1 را تعیین کرده است.این آژانس فضایی 7 سپتامبر (29 مرداد)، 11 سپتامبر (2 شهریور) و 14 سپتامبر (5 شهریور) را به عنوان تاریخ پرتاب اعلام کرد. با این حال، او همچنین تاکید کرد که تاریخ راه اندازی قطعی نیست و سیستم هنوز به طور کامل آماده نیست.

بیشتر بخوانید: تقلید صدای افراد مرده از دستیار صوتی الکسا

تاریخ پرتاب ماموریت آرتمیس

موشک SLS بخش مهمی از ماموریت آرتمیس است و هدف از این ماموریت بازگرداندن انسان به ماه است. این موشک برای حمل کپسول بدون سرنشین اوریون استفاده می شود. برای ماموریت اصلی آرتمیس، ناسا باید اطمینان حاصل کند که این موشک به درستی کار می کند. به همین دلیل است که این پرتاب آزمایشی انجام می شود و کپسول خالی Orion را به سفری به دور ماه می فرستد.

تاریخ پرتاب ماموریت آرتمیس

در مورد تاریخ پرتاب، مقامات ناسا گفتند که هیچ یک از تاریخ ها قطعی نیست. ناسا نزدیک به ده سال است که روی پروژه SLS کار می کند. پیش از این، ناسا قصد داشت پرتاب آزمایشی خود را در سال 2017 انجام دهد، اما به دلیل برخی مشکلات و یک سری اصلاحات، این عملیات تا کنون به تعویق افتاد.

مدت این ماموریت بستگی به تاریخ پرتاب موشک دارد. اگر SLS در 10 سپتامبر راه اندازی شود، اوریون 10 در 49 روز دیگر در کف اقیانوس فرود خواهد آمد.

اگر پرتاب در 11 سپتامبر انجام شود، 37 روز طول می کشد و در 19 سپتامبر (11 اکتبر) به مقصد می رسد و اگر در 14 سپتامبر پرتاب شود، 42 روز طول می کشد و در 25 اکتبر (17 مهر) فرود می آید.

اگر آژانس فضایی ایالات متحده آماده پرتاب در هر یک از این تاریخ ها نباشد، تاریخ بعدی پرتاب اواخر سپتامبر تعیین شده است. برای اینکه SLS با موفقیت وارد مدار ماه شود، تاریخ ها بر اساس موقعیت ماه تعیین می شوند. این برنامه ریزی به خدمه فرضی Orion کمک می کند تا از نور خورشید حداکثر استفاده را ببرند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره تاریخ پرتاب ماموریت آرتمیس چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید