تایید ایجاد PlayStation VR 2 با فناوری ردیابی چشم Tobii


Tobii تایید کرده است که رسما با سونی همکاری کرده است تا فناوری ردیابی چشم خود را به هدست واقعیت مجازی PS VR2 بیاورد.

ماه هاست که می دانیم پلی استیشن VR 2 از چندین دوربین بدنه برای ردیابی کنترلرها علاوه بر دست های بازیکن و همچنین قابلیت ردیابی چشم های مخاطب استفاده می کند. به طور مداوم بدانید که بازیکن در هر لحظه دقیقاً به کجا نگاه می کند. اکنون در جدیدترین اخبار بازی، رسما تایید شده است که سونی از فناوری ردیابی چشم Tobii برای ساخت هدست واقعیت مجازی PlayStation VR2 استفاده می کند.

از آنجایی که یک شرکت سوئدی بر روی فناوری پیشرفته متمرکز شده است، Tobii در فوریه 2022 اعلام کرد که در حال مذاکره با سونی است. در نتیجه، رسانه ها دریافتند که سونی ممکن است بخواهد از فناوری ردیابی چشم Tobii برای ردیابی نگاه بازیکنان در هدست واقعیت مجازی PS VR2 استفاده کند. ما از قبل می دانیم که قراردادی بین شرکت ها امضا شده است و PlayStation VR2 با این فناوری ساخته خواهد شد.

آناند سریواتسامدیرعامل Tobii گفت: PlayStation VR 2 خط شروع جدیدی برای تجربه‌های واقعیت مجازی همهجانبه ترسیم می‌کند. هدست PS VR2 به میلیون ها کاربر در سراسر جهان اجازه می دهد تا قدرت فناوری ردیابی چشم را تجربه کنند. همکاری ما با بخش سرگرمی های تعاملی سونی، توانایی منحصر به فرد و جهانی Tobii را در ارائه راه حل های پیشرفته و مدرن در مقیاس جهانی نشان می دهد.

هدست واقعیت مجازی PlayStation VR 2

بیش از 10 درصد از درآمد Tobii در سال جاری از این قرارداد حاصل می شود. البته با توجه به سرعت تکامل هدست های واقعیت مجازی، این امکان وجود دارد که در سال های آینده همکاری با سونی تاثیر مثبت بیشتری بر درآمد Tobii بگذارد.

طبق آخرین گزارش ها، پلی استیشن وی آر 2 در سه ماه اول سال 2023 عرضه خواهد شد. جیم رایانمدیر عامل بخش سرگرمی های تعاملی سونی گفت که PS VR2 20 بازی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید