تایید ضمنی کافه بازار از جاسوسی روبیک؛ ما آخرین نسخه روبیک را حذف کردیم!


در جستجوی تایید ضمنی کافه بازار از جاسوسی روبیکا آخرین نسخه روبیک از کافه بازار حذف شد. بعد از این عمل تمام توجهات معطوف به واکنش روبیکا است.

با توجه به اینکه در روزهای اخیر صحبت هایی از این برنامه جنجالی مطرح شده است روبیک این امر به دلایل مختلف باز می گردد و باز هم به دلیل عدم امنیت این برنامه و جاسوسی از کاربران به میدان آمد. بنابراین برنامه بازار ایرانی به نوعی تایید کرد که برنامه روبیکا به طور غیرمستقیم از اطلاعات کاربران خود جاسوسی می کند.

بیشتر بخوانید: مشکل امنیتی روبیکا برطرف شد. محافظت دیگر هشدار نمی دهد!

تایید ضمنی کافه بازار از جاسوسی روبیکا

موضوع جاسوس روبیک از زمانی شروع شد سیستم حفاظتی گوگل پلی وی به افرادی که قصد نصب روبیکا را داشتند هشدار داد که این برنامه قصد دارد اطلاعات شخصی، عکس ها و اس ام اس های آنها را جاسوسی کند.

تایید ضمنی کافه بازار از جاسوسی روبیکا

پس از این بحث، روبیکا آمار عجیبی از کاربران و فعالیت های آن ها اعلام کرد و اعلام کرد که در تلاش است با گوگل پلی ارتباط برقرار کند اما ادعای جاسوسی را رد نکرد. در واقع روبیکا خودش را مقصر می دانست انگیزه سیاسی گوگل این سوال را در نظر گرفت و نه رد کرد و نه قبول کرد. جالب است بدانید که این بار بازار دیگری نیز مشکل برنامه روبیکا را تایید کرد.

یک کاربر توییتر سپر امنیتی کافی بازار انتقاد کرد و گفت: این برنامه باید نحوه ارزیابی برنامه ها را توضیح دهد و نشان دهد که چرا برنامه روبیکا مشکلی نداشته و نتیجه بررسی برنامه روبیکا مخالف است. گوگل پلی خوب. واحد پشتیبانی کافی بازار وی به این توئیت واکنش نشان داد و پاسخ زیر را داد:

سپر امنیت بازار، ص «اسکن خودکار توسط چندین برنامه آنتی ویروس» و «تجزیه و تحلیل استاتیک فایل برنامه» و «بررسی اولیه عملکرد توسط منابع انسانی و پیگیری فعال گزارش های کاربران» نسخه های برنامه را بررسی می کند. با پیش نمایش اولیه سپر امنیتی، آخرین نسخه برنامه روبیک در 19 سپتامبر منتشر شد. این نسخه در تاریخ 6 نوامبر اخطار لیس دریافت کرد. پس از هشدار Polyprotect، آخرین نسخه Rubica را منتشر کردیم و نسخه قبلی بدون خطا Google Playprotect را منتشر کردیم.. ما به بررسی و شنیدن گزارش‌هایی از نسخه‌های مختلف برنامه ادامه می‌دهیم

بازار در توضیح برنامه روبیک جاسوسی به صراحت این برنامه را اعلام نکرده استاما به نظر می رسد پس از اخطار گوگل پلی پروتکت، نسخه مشکل دار روبیکا را از اپلیکیشن خود حذف کرده است.

سوالی که مطرح می شود این است که در مورد بحث های اخیر کافه بازار در مورد روبیک، آیا برنامه توضیح واضحی می دهد یا بی تفاوت از آن گذشت؟

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تایید ضمنی کافه بازار از جاسوسی روبیکا چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید