تا 24 ساعت گوشت قربانی را نخورید


رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری های احتمالی دام، گوشت قربانی تازه ذبح شده تا ۲۴ ساعت و جگر تا ۴۸ ساعت در…

شما 24 عکس کاربر داریدشما 24 عکس کاربر دارید

رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: برای جلوگیری از بروز بیماری های احتمالی دام، گوشت قربانی تازه ذبح شده به مدت 24 ساعت و جگر را به مدت 48 ساعت در دمای 0 تا 4 درجه سانتیگراد نگهداری و سپس نگهداری شود. مصرف شود.

محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: یک هزار و 850 تیم ثابت، هزار اکیپ سیار و 960 پایگاه عرضه بهداشتی دام زنده در کشور وجود دارد که بر روند ذبح اسلامی دام نظارت می کنند تا خدمات بهداشتی لازم را به مردم ارائه کنند.

وی افزود: در شهر تهران نیز سازمان دامپزشکی با شهرری 13 سرویس بهداشتی رایگان دامپزشکی در روز عید سعید قربان ایجاد کرده است.

آقامیری گفت: با توجه به بروز بیماری هموراژیک تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، توصیه های بهداشتی به کسانی که با مراکز بهداشتی درمانی دام تماس می گیرند ارائه می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: با شروع تابستان و فعالیت کنه ها در کشور شاهد ظهور بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو هستیم که یک بیماری شایع در بین انسان و دام است و متاسفانه 2 نفر به این بیماری مبتلا شده اند. بر اثر این بیماری جان باختند و 51 نفر نیز به این بیماری مبتلا شدند.

وی تصریح کرد: برای پیشگیری از تب کریمه کنگو به مردم توصیه می شود از مصرف جگر گوشت قرمز خام و آبدار (کاملا نپخته) خودداری کنند و به لاشه حیوانات دست نزنند.

آقامیری تصریح کرد: گوشت تازه ذبح شده باید در دمای 0 تا 4 درجه سانتیگراد به مدت 24 ساعت و جگر 48 ساعت قبل از مصرف نگهداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید