تجربه واقعیت مجازی خود را با پوسته الکترونیکی سامسونگ متحول کنید


اخیراً از فناوری پوست الکترونیکی سامسونگ مشخص شد که می تواند با شبیه سازی احساسات پوستی مانند درد و تغییرات دما، انقلابی بزرگ در واقعیت مجازی ایجاد کند.

فقدان پاسخ های لمسی پیچیده و بازخورد در محیط های واقعیت مجازی همواره یکی از موانع دستیابی به تجربه کامل در این محیط ها بوده است. اگرچه اکثر کنترل‌کننده‌های واقعیت مجازی دارای موتورهای حسگر هستند، پروفسور Unryong Jeong از گروه علوم و مهندسی مواد دانشگاه علم و فناوری پوهانگ (POSTECH) به مدت پنج سال بر روی پروژه توسعه فناوری آینده کار می‌کند. پروژه ارتقای فناوری) با حمایت سامسونگ الکترونیکس.

گروه های هارون

بنابراین به نظر می‌رسد که این غول کره‌ای نیز همین روند را دنبال می‌کند تقویت حس تجربه واقعیت مجازی و اکنون فناوری جدیدی به نام پوست الکترونیکی (e-skin) را معرفی کرد.

بیشتر بخوانید: سلامت دهان با میکرو ربات؛ مسواک و نخ دندان را فراموش کنید!

تجربه باورنکردنی واقعیت مجازی با پوسته الکترونیکی سامسونگ

پروفسور جئونگ و سامسونگ به تازگی نتایج سال ها تحقیق خود را در مورد این پروژه منتشر کرده اند. بر اساس گزارش منتشر شده، پوست الکترونیکی سامسونگ این یک فناوری کاملاً جدید است که سعی می کند به طور دقیق حواس مختلف پوست انسان از جمله درد، تغییرات دما و فشار را شبیه سازی کند.

پوست الکترونیکی سامسونگ

پوست الکترونیکی سامسونگ علاوه بر ایجاد تحولی عظیم در واقعیت مجازیاین قابلیت را دارد که به عنوان یک وسیله پزشکی نیز استفاده شود. به عنوان مثال، حدود 40 درصد از بیماران در بیمارستان ها از زخم بستر رنج می برند. بنابراین با یک تشک مجهز به لایه‌ای از فناوری پوست الکترونیکی، می‌تواند تغییرات فشار را حس کند و بیماران یا پرستاران نیز می‌توانند از طریق آن وضعیت را رصد کنند و البته با استفاده از اپلیکیشنی برای تلفن همراه، هشدارهایی در این زمینه دریافت کنند.

پوست انسان شبیه مداری است که از جریان الکتریکی تشکیل شده است. بنابراین، اندام بسیار پیچیده ای است که از طریق سیستم عصبی با مغز ارتباط برقرار می کند. به همین دلیل، شبیه سازی این توانایی بیولوژیکی بزرگ به هیچ وجه کار آسانی نیست. با این حال، طبق گزارش های منتشر شده، تحقیقات پروفسور جئونگ و سامسونگ روی پوست الکترونیک بسیار امیدوارکننده است.

به تازگی سامسونگ پروژه دیگری را معرفی کرده است که قابلیت فوکوس سریع روی تصاویر در واقعیت مجازی و واقعیت افزوده از طریق محرک های ماهیچه مصنوعی را دارد و می تواند با کنترلرهای واقعیت مجازی بازخورد لمسی ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تحول واقعیت مجازی با پوست الکترونیکی سامسونگ چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری با تکراری دنبال می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید