ترتیبات بانکی پولی ایران و روسیه محقق شده استبه گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز از بانک مرکزی، علی صالح آبادی درباره نتایج سفر خود به روسیه گفت: در این سفر مذاکرات بسیار خوب و ارزنده ای با مقامات ارشد و اقتصادی روسیه داشتیم و با توجه به تاکیدات روسای جمهور دو کشور در خصوص توسعه روابط ثبات اقتصادی ایران و روسیه، مقرر شد شرایط لازم برای توسعه پایدار روابط در حوزه مالی و بانکی ایجاد شود.

وی با بیان اینکه اراده سیاسی دو کشور توسعه تعاملات اقتصادی است، ادامه داد: خوشبختانه اقبال قابل توجهی هم از سوی جمهوری اسلامی ایران و هم از سوی روسیه برای توسعه روابط وجود دارد، بنابراین مذاکرات خوبی در این زمینه انجام شده و امیدوارم این مذاکرات در آینده مبنایی برای توسعه پایدار روابط دو کشور خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

رئیس کل بانک مرکزی افزود: در آینده نزدیک توافقات انجام شده در این سفر را اجرایی خواهیم کرد و نتیجه آن را تجار، تجار و فعالان اقتصادی دو کشور مشاهده خواهند کرد.

صالح آبادی بیان کرد: البته استفاده از ارزهای غیر از دلار و یورو و سایر مواردی که تجار و فعالان اقتصادی می توانند از بسترهای جدید استفاده کنند از جمله مواردی است که در حال پیگیری است و باید در عمل شاهد نتایج آن باشیم.

وی درباره استفاده از پیام رسان های داخلی به جای سوئیفت نیز گفت: ایران در حال حاضر از سامانه های پیام رسان بین بانکی داخلی برای جایگزینی سوئیفت استفاده می کند و روسیه نیز پیام رسان های محلی و مالی خود را دارد که می تواند زمینه ساز همکاری های بانکی دو کشور باشد.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه ایجاد بسترهای مالی یکی از مهمترین محورهای توسعه اقتصادی محسوب می شود، افزود: این سفر موفق شد بستر بسیار خوبی برای روابط تجار دو کشور ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید