ترسناک ترین و بلندترین زیردریایی جهان در اختیار ارتش روسیه قرار گرفت


بر اساس آخرین اخبار، بلگورود K-329 به عنوان خطرناک ترین و بلندترین زیردریایی جهان با قابلیت حمل کلاهک هسته ای رسما به ارتش روسیه تحویل داده شد.

طولانی ترین زیردریایی جهان که قادر به حمل اژدرهای غول پیکر است، مجهز به هوش مصنوعی و کلاهک هسته ای و موتور، در حال حاضر در خدمت نیروی دریایی روسیه است.

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: ارتش آمریکا در حال تلاش برای ساخت شارژ بی سیم برای پهپادها در این کشور است

بلندترین زیردریایی جهان

این زیردریایی 184 متری و 14700 تنی بلگورود K329 نام دارد و روز جمعه طی مراسمی در سومین کارخانه کشتی سازی آن در شهر سورودوینسک رونمایی شد.

کشف این کشتی پس از آن صورت گرفت که مسکو تهدید کرد در صورت سرگردانی به کشتی‌های جنگی بریتانیا در آب‌های نزدیک کریمه اوکراین، به آنها حمله خواهد کرد.

روس ها ادعا می کنند که بلگورود یک کشتی تحقیقاتی است که قادر به انجام ماموریت های علمی مختلف و عملیات نجات مختلف در دورافتاده ترین مناطق و آب های عمیق اقیانوس است. اما زیردریایی بلگورود در واقع یک شهر کوچک شناور در اعماق دریا است که به مجموعه عظیمی از سلاح های مخرب و قدرتمند مجهز شده است.

ترسناک ترین و بلندترین زیردریایی جهان در اختیار ارتش روسیه قرار گرفت

بلگورود دارای دو نیروگاه هسته ای 650 ولتی است که هر کدام قادر به تولید 190 مگاوات نیرو هستند و ظاهرا اکنون اولین کشتی است که به اژدرهای هسته ای بین قاره ای، 2M39 Status-6 یا Poseidon مجهز شده است. اینها اژدرهای دوربرد با هوش مصنوعی و مجهز به کلاهک و موتور هسته ای غول پیکر هستند که 6 عدد از آنها در بلگورود نصب شده است.

اژدر Poseidon یکی از شش سلاح به اصطلاح ابر سلاح ولادیمیر پوتین است که در سخنرانی سال 2019 او اعلام شد و می تواند به راحتی بزرگترین تاسیسات ساحلی را نابود کند. اژدری که کلاهک هسته ای ویژه آن حاوی مواد منفجره معمولی نیز می باشد. این ویژگی کلاهک، یعنی وجود مواد منفجره معمولی و اتمی، نه تنها باعث آسیب فوری به اهداف می شود، بلکه می تواند با ایجاد سونامی رادیواکتیو و بستن ابتکار عملیاتی و بازیابی دشمن، منطقه فرضی را با تشعشعات آلوده کند.

این سلاح از پایداری بسیار بالایی برخوردار است و داشتن این پایداری منحصربفرد باعث می شود تا بتوان آن را به مدت طولانی از هزاران کیلومتر و پس از شلیک و قبل از اصابت به هدف کنترل کرد. Poseidon در واقع یک سیستم هسته ای است که برای شکست ناتو و قابلیت های دفاع موشکی ایالات متحده طراحی شده است.

بلگورود همچنین توانایی حمل پهپادهای دریایی را دارد. پهپادها در واقع زیردریایی های کوچک هسته ای هستند که می توانند بلگورود را ترک کرده و برای انجام ماموریت های مختلف به اعماق دریاها و اقیانوس ها حرکت کنند.

بلگورود همچنین می تواند اجسام نسبتاً کوچکی را از سطح دریاها بگیرد. از دیگر قابلیت های این زیردریایی باید به رهگیری یا شنود کابل های ارتباطی در کف دریاها و اقیانوس ها اشاره کرد. انجام چنین کاری نیاز به حرکات و مانورهای ظریفی دارد که قطعا بلگورود دارای آن است.

این زیردریایی ابزار دیگری در دست روسیه برای تسلط بر قطب شمال است. اکنون پس از چندین دهه کار و تلاش بر روی این زیردریایی، روسیه توانسته به یکی از همه کاره ترین و مهیب ترین سلاح های خود دست یابد و در نتیجه با بلگورود، قدرت اطلاعاتی و عملیاتی ناوگان خود را در حمل به میزان قابل توجهی افزایش داده است. از حملات زیردریایی اجتناب کنید و شهرها را با افزودن فاصله نابود کنید.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد خطرناک ترین و بلندترین زیردریایی جهان چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید