ترفندهای ساده و آسان برای سلامت بدنبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اگر به دنبال غلبه بر استرس زندگی هستید، زندگی بی عیب و نقصی داشته باشید; بهتر است ابتدا به فکر سلامتی خود باشید. در این بخش از سلامت و بهداشت مرطوب، راه حل های مفید زیادی را ارائه می دهیم که بسیاری از شما از آنها اطلاعی ندارید. اما می تواند یک ترفند برای سلامتی شما باشد. پس با ما همراه باشید

بیشتر بخوانید:

استفاده از دانه چیا برای رفع یبوست

دانه چیا یکی از داروهای سنتی است که برای بهبود یبوست و عملکرد روده استفاده می شود. دارای فیبر نامحلول است که مدفوع را نرم می کند و دفع آن را آسان می کند. کافی است دو قاشق غذاخوری دانه چیا را در یک لیوان آب بریزید و خوب مخلوط کنید و چند دقیقه صبر کنید و سپس بخورید.

ماساژ روده بزرگ برای هضم راحت تر

ماساژی دریافت کنید که سلامت گوارش شما را بهبود می بخشد. به آرامی دراز بکشید و ماساژ را از زیر دنده ها از راست به چپ شروع کنید و به تدریج به سمت پایین شکم و سمت چپ حرکت کنید. سپس ماساژ را با حرکت به سمت داخل و مرکز پایین شکم به پایان برسانید و این کار را سه تا پنج بار تکرار کنید.

راه حلی برای خواب سریعتر و راحت تر

اگر شب ها نخوابید، نمی توانید در طول روز احساس سلامتی و شادابی کنید. برای اینکه سریعتر بخوابید، باید دراز بکشید، بدن خود را شل کنید و روی تنفس خود تمرکز کنید تا در عرض دو دقیقه به خواب بروید. این کار صورت و ماهیچه های شما را شل می کند. دم و بازدم صحیح و اصولی باعث آرامش قفسه سینه، پاها و باسن می شود. از طرفی بهتر است یک صحنه آرامش بخش را در ذهن خود تصور کنید.

نوسانات خلقی سریع

خشم یک واکنش طبیعی است که در موقعیت های مختلف رخ می دهد. وقتی عصبی هستید، باید بدانید چگونه خود را کنترل کنید. راه های زیادی برای مدیریت خشم وجود دارد. اما یکی از ساده ترین راه ها این است که صدای خود را کنترل کنید و آرام صحبت کنید. متوجه خواهید شد که به طور خودکار آرامش بیشتری پیدا خواهید کرد و از عصبانیت شما جلوگیری خواهد شد.

حذف قند و شیرین کننده در قهوه

قهوه یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان است. اگر شما هم عاشق کافئین هستید؛ اما شما نمی توانید تلخی قهوه را تحمل کنید، بهتر است نمک را با شکر جایگزین کنید. کافی است در قهوه خود کمی نمک بریزید تا طعم فوق العاده آن را احساس کنید و از تلخی آن بکاهید بدون اینکه از شکر مضر استفاده کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید