تریلر ماموریت آرتمیس 1 توسط ناسا منتشر شد [+ویدیو]


ناسا امروز دست به کار جالبی زد و تیزر تریلر ماموریت آرتمیس 1 را منتشر کرد.این تیزر که ظاهری سینمایی دارد به پروژه بازگشت انسان به ماه می پردازد.

ناسا در آستانه بازگرداندن انسان به ماه با انتشار یک تیزر سینمایی جذاب برای ماموریت هیجان انگیز آرتمیس 1 است.ماموریت آرتمیس قرار است در 29 آگوست برابر با 7 سپتامبر 1401 انجام شود و گفته می شود که راه اندازی یک جدید است. عصر اکتشافات فضایی، که در آن فضانوردان 50 سال دیگر دوباره روی سطح ماه راه خواهند رفت.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: تولید سوخت موشک از باکتری؛ سوخت قوی تر و در عین حال سالم تر!

تریلر Mission Artemis 1

پروژه آرتمیس قرار است ماموریتی برای آغاز حضور دائمی انسان در ماه و به عنوان مرحله مقدماتی ماموریت مریخ باشد. تریلر اخیراً توسط ناسا با عنوان NASA’s Artemis: Launching to the Moon منتشر شده است که سیستم قدرتمند و بزرگ پرتاب فضایی یا به اختصار SLS را نشان می دهد که کپسول فضایی Orion را به فضا پرتاب می کند. ناسا در توضیح این ویدئو می نویسد:

آرتمیس I اولین آزمایش یکپارچه سیستم های اکتشاف فضای عمیق ناسا خواهد بود: فضاپیمای اوریون، موشک SLS و سیستم های زمینی در مرکز فضایی کندی، کیپ کاناورال، فلوریدا. “آرتمیس 1 همچنین اولین مورد از یک سری ماموریت های فضایی پیچیده تر خواهد بود، آزمایشی بدون خدمه که پایه ای برای اکتشاف انسان در اعماق فضا فراهم می کند و تعهد و توانایی ما را برای گسترش حضور انسان در ماه و فراتر از آن نشان می دهد.”

در این ماموریت کپسول فضایی اوریون از هر فضاپیما دورتر خواهد رفت و در ماموریتی که 6 هفته به طول می انجامد از فاصله 450 هزار کیلومتری زمین و هزاران مایل از ماه عبور خواهد کرد. ناسا می گوید: «اوریون بدون اتصال به ایستگاه فضایی بیشتر از هر فضاپیما دیگری در فضا باقی می ماند و سریعتر و داغتر از همیشه به خانه بازمی گردد.

اگر موشک SLS و فضاپیمای اوریون در ماموریت آرتمیس 1 با مشکلی مواجه نشوند، ماموریت بعدی که آرتمیس 2 نام دارد، در سال 2024 با فضانوردان همین مسیر را طی خواهد کرد. ، اولین زن و اولین فرد رنگین پوست نیز روی سطح ماه فرود می آیند. تریلر ماموریت آرتمیس 1 ناسا را ​​در زیر تماشا کنید:

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تریلر ماموریت آرتمیس 1 چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید تکراری اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید