تصمیم جدید اتحادیه اروپا در مورد ارزهای دیجیتال


اتحادیه اروپا، اگرچه نگرانی در مورد تبدیل شدن بازار غیرقانونی ارز دیجیتال به بهشتی برای فعالیت های مجرمانه و همچنین عواقب ناشی از آن دارد.

تصمیم اتحادیه اروپا در رابطه با کدتصمیم اتحادیه اروپا در رابطه با کد

اتحادیه اروپا در حال تلاش برای تصویب و اجرای قوانین جدید برای کنترل ارزهای دیجیتال است، زیرا نگرانی ها در مورد تبدیل شدن بازار غیرقانونی ارز دیجیتال به بهشتی برای فعالیت های مجرمانه و همچنین تأثیرات آن بر ثبات اقتصادی افزایش می یابد.

اتحادیه اروپا هدف از این کار را حفظ ثبات مالی و حمایت از مصرف کنندگان اعلام کرد. بنابراین اتحادیه اروپا می خواهد نقل و انتقالات ارز دیجیتال را مشمول قوانین پولشویی مشابه با نقل و انتقالات بانکی سنتی قرار دهد.

انتظار می رود مقررات بازار جامع برای دارایی های رمزنگاری (MiCA) به یک استاندارد جهانی برای 27 کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین سیاست حفظ حریم خصوصی اتحادیه تبدیل شود.

صرافی‌ها، کارگزاران و سایر شرکت‌هایی که در بازار ارزهای دیجیتال فعال هستند، با قوانین سخت‌تر با هدف حمایت از مصرف‌کنندگان تحت مقررات جدید اتحادیه اروپا در بازار کریپتو مواجه خواهند شد.

شرکت‌هایی که دارایی‌های مالی مبتنی بر ارزهای دیجیتال، مانند سکه‌های با قیمت ثابت را عرضه می‌کنند یا معامله می‌کنند، با الزامات شفافیت شدیدی روبرو هستند که آنها را ملزم به ارائه اطلاعات دقیق می‌کند. به این ترتیب، ارائه دهندگان خدمات مرتبط با بیت کوین، نه خود بیت کوین، مشمول این مقررات هستند.

یکی دیگر از اهداف اتحادیه اروپا از اتخاذ قوانین جدید برای کنترل ارزهای دیجیتال، اعمال قوانین در تمام کشورهای عضو اتحادیه است تا یک شرکت رمزنگاری مستقر در یک کشور بتواند در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا خدمات ارائه دهد. برخی از کشورهای اروپایی مانند آلمان در حال حاضر قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال خود را دارند.

علاوه بر این، این تصمیم که هنوز نیاز به تایید نهایی دارد و انتظار می رود تا سال 2024 اجرایی شود، شامل اقداماتی برای جلوگیری از پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​سایر فعالیت های مجرمانه است.

مذاکره کنندگان اتحادیه اروپا روز چهارشنبه توافقنامه موقتی را درباره اولین قوانین اتحادیه اروپا برای ردیابی انتقال دارایی های رمزنگاری شده مانند بیت کوین با هدف محدود کردن نقل و انتقالات غیرقانونی و مسدود کردن تراکنش های مالی مشکوک امضا کردند.

بر اساس قوانین جدید، شرکت‌های ارزهای دیجیتال باید اطلاعات مربوط به تراکنش‌های خود را در اختیار مقاماتی قرار دهند که فعالیت‌های مجرمانه مانند پولشویی یا تامین مالی تروریسم را بررسی می‌کنند.

بنابراین پیش‌بینی می‌شود از این پس استفاده نادرست از دارایی‌های دیجیتال بسیار دشوارتر شده و از کاربران و سرمایه‌گذاران محافظت بهتری صورت گیرد.

البته تصمیم سندیکا برای تنظیم بازار غیرقانونی ارزهای دیجیتال با سقوط قیمت‌ها، از دست رفتن ثروت و افزایش درخواست‌ها برای نظارت دقیق‌تر بر بازار صورت می‌گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید