تعرفه دندانپزشکی برای اولین بار در کشور اعلام شدبه گزارش گروه جامعه ایسکانیوز، قاسم صادقی اظهار داشت: هدف و راهبرد اصلی ما در حوزه دندانپزشکی دسترسی عادلانه مردم به خدمات و توسعه و بهبود نظام ارائه خدمات است.

وی افزود: هدف کمی افزایش سالانه 10 درصدی خدمات دندانپزشکی بخش دولتی در سال پایه خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

رئیس گروه دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه برخی از برنامه های 22 گانه طرح عدالت و تعالی در پنج دانشگاه علوم پزشکی کشور به صورت آزمایشی اجرا می شود، گفت: ایجاد سیستم یکپارچه خدمات دندانپزشکی در بخش دولتی مبتنی بر نظام ارجاع و همسان سازی خدمات و مراکز دندانپزشکی، اعتباربخشی و رتبه بندی این مراکز، بهبود وضعیت کنترل عفونت این مراکز، توسعه نظارت و ارزیابی هوشمند مراکز دندانپزشکی. و آزمایشگاه ها، محاسبه شاخص هزینه جغرافیایی به منظور تعدیل عادلانه نرخ های استانی از برنامه های مذکور می باشد.

صادقی با بیان اینکه 15 دانشگاه از ساعت 8 صبح تا 20 در طرح دستیاری دندانپزشکی به ارائه خدمات می پردازند، یادآور شد: با توجه به الزامات اجرای طرح عدالت و تعالی نظام سلامت، استقرار سلامت دهان و دندان مرکز، جهت هدایت این طرح و بهبود وضعیت سازمانی بخش.

وی با اشاره به اینکه از 700 خدمت دندانپزشکی 267 خدمات تعرفه ای است، گفت: برای اولین بار در آذرماه امسال تعرفه دندانپزشکی پس از 40 سال ابلاغ شد و در همه بخش ها شاهد یک حرفه بودیم.

رئیس گروه دندانپزشکی معاونت پزشکی وزارت بهداشت با بیان اینکه علاوه بر کلینیک ها، در کشور بالغ بر 24 هزار مطب دندانپزشکی داریم که در سال 1400، 30 هزار ویزیت از این مراکز انجام شده است، گفت:

وی افزود: 35 میلیارد تومان برای حمایت از ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته است.

صادقی بیان کرد: از سال 93 طرح ایجاد کلینیک دندانپزشکی اجرا شد و هم اکنون 102 کلینیک فعال و 173 کلینیک غیرفعال داریم و 53 کلینیک در دولت سیزدهم ایجاد شد.

وی ادامه داد: افزایش پوشش بیمه ای پایه خدمات دندانپزشکی، به روز رسانی و قیمت گذاری خدمات جدید، قیمت گذاری خدمات آزمایشگاهی دندانپزشکی، تغییر وضعیت دانشگاه های دندانپزشکی از آموزشی به آموزشی، درمانی، ایجاد حداقل یک مرکز دندانپزشکی تحت بیهوشی در تمامی دانشگاه ها، توسعه یک بخش دندانپزشکی در بیمارستان های دانشگاه های علوم پزشکی، توسعه ارائه خدمات دندانپزشکی به بیماران خاص و صعب العلاج، ایجاد سیستم خدمات الکترونیکی خدمات دندانپزشکی مبتنی بر زیرساخت DIS، توسعه یک مدل یکپارچه و بهینه برای توزیع سیستماتیک نیروهای برنامه ریزی شده و متخصص دندانپزشکی بر اساس نیازسنجی، اجرا و برنامه های توسعه دانشگاه های علوم پزشکی از برنامه های عملیاتی بخش دندانپزشکی درمان جایگزین است.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید