تغییر یا حذف 35 درصد از مشاغل تا سال 2030!


تا سال 2030، نزدیک به 35 درصد از مهارت های مورد نیاز نیروی کار دستخوش تغییرات اساسی خواهد شد.

35 مورد بیشتر در سال 2030 را ببینید!35 مورد بیشتر در سال 2030 را ببینید!

معاون وزیر کار به برنامه مهارت آموزی در محیط کار واقعی به عنوان روشی نوین در نظام جدید مهارت آموزی اشاره کرد و گفت: تا سال 2030 حدود 35 درصد از مهارت های مورد نیاز نیروی کار دستخوش تغییرات اساسی می شود.

ایسنا نوشت: غلامحسین حسینی نیا با اشاره به نقش موثر سازمان آموزش فنی و حرفه ای در ارائه آموزش های مهارتی متناسب با نیاز بازار کار، گفت: در حال حاضر سازمان آموزش فنی و حرفه ای در خوشه های صنعتی، کشاورزی، فرهنگ و هنر و خدمات، آموزش مهارت‌ها در زمینه‌های مختلفی از جمله آموزش، صنایع مرتبط، نزدیکی به دانشگاه، کارآموزی رایگان، پادگان‌ها و مدارس مورد نیاز است.

وی با اشاره به برنامه آموزشی در دنیای واقعی گفت: این طرح روشی نوین در نظام آموزش مهارتی نوین است. یکی از سیستم های مهارت آموزی جدید در دنیا از جمله آلمان که مرکز صنعتی دنیاست سیستم آموزش دوگانه است. تفاوت این روش تدریس با روش عادی آموزش مهارت در این است که در آموزش فنی و حرفه ای استانداردها 30 درصد نظری و 70 درصد عملی است که هر دو در محیط سمینار انجام می شود.

حسینی نیا با بیان اینکه بیش از یک میلیون و 400 واحد صنفی فرصت ورود به طرح آموزش در فضای واقعی کار را دارند، گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای قادر است آموزش های مهارتی لازم را به یک میلیون نفر برساند. 200 هزار نفر را تامین می کند که در هم افزایی واحدهای تولیدی و صنفی، 1400 نفر دیگر زیر سقف مهارت قرار می گیرند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای همچنین به تغییر ماهیت مشاغل در آینده اشاره کرد و افزود: بررسی وضعیت کار در جهان در آینده نشان می دهد که حداقل نیمی از مشاغل و ماهیت مشاغل تغییر خواهند کرد و ما به سمتی حرکت می کنیم که با طیف گسترده ای از مشاغل جدید روبرو خواهیم شد. بنابراین باید در این دسته از مشاغل مهارت کسب کنیم.

به گفته حسینی نیا، تا سال 2030 حدود 35 درصد از مهارت های مورد نیاز نیروی کار دستخوش تغییرات اساسی می شود، بنابراین مربیانی که استخدام می شوند علاوه بر داشتن حرفه های آموخته و مجرب در رشته خود، باید با هم ارتباط داشته باشند. فناوری اطلاعات.

وی گفت: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با 640 مرکز دائمی دولتی و 13 هزار آموزشکده فنی و حرفه ای آزاد، ضمن گسترش دامنه مهارت ها، در تلاش است تا حرکتی برای مهارت آموزی در مشاغل آتی ایجاد کند.

دیدگاهتان را بنویسید