تمدید مهلت شناسایی قطعات خودروبه گزارش خبرنگار گروه اقتصادی ایسکانیوز، مجتبی صفایی با اشاره به تمدید مهلت ثبت شناسه کالا و ثبت نام قطعات خودرو، گفت: بر اساس اعلام وزارت امنیت، تولید و واردات قطعات یدکی خودرو انجام می شود. قطعات برای به دست آوردن شناسه محصول مورد نیاز بودند، با مهلت رسیدن به هدف 15 اکتبر امسال.

بیشتر بخوانید:

نایب رئیس اتاق اصناف ایران تصریح کرد: اما با توجه به درخواست های مکرر اصناف مبنی بر تمدید مهلت تعیین شده از سوی وزارت حراست وی با تمدید این مهلت موافقت کرد.

وی افزود: بنابراین مصوبه قبلی مبنی بر پایان مهلت ثبت شماره شناسه و کد رهگیری قطعات خودرو تا 24 مهر اعتباری ندارد و برای رفع دغدغه صنعت قطعات یدکی کشور، مهلت مذکور مقرر شده است. دو ماه تمدید شد

صفایی با تاکید بر اینکه اصناف و فعالان صنفی از ثبت هویت و پیگیری لوازم یدکی خودرو ایرادی ندارند، گفت: به دلیل حجم بالای لوازم یدکی، فعالان صنفی این حوزه فرصت کافی برای بارگیری کالاهای خود در سامانه جامع معاملات را نداشتند. و با توجه به حجم بالای ثبت نام، سامانه ظرفیت کافی را نداشت، بنابراین تصمیم بر این شد که این زمان یک تا دو ماه تمدید شود.

به گزارش فارس، محمدمهدی برادران، معاون معاونت کل صنایع وزارت حراست، مهلت قانونی شناسایی کالا و ثبت شناسه 55 قلم لوازم یدکی خودرو را تا 24 مهر ماه 1401 اعلام کرد.

به گفته وی، از آن تاریخ به بعد قطعات خودرو بدون کد شناسایی کالای قاچاق محسوب می شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید