تهیه کننده Nier: Automata تهدید کرد که Square Enix را برای دریافت مجوز ساخت بازی ترک خواهد کرد


یوسوکه سایتو، سازنده بازی Nier: Automata می گوید تهدید می کند که Square Enix را برای دریافت مجوز توسعه بازی ترک خواهد کرد.

بازی Nier: Automata اثری خاص است و ترکیب مبارزات کاتانای آن با تفکرات فلسفی در مورد ماهیت هستی و اندرویدهای آن ممکن است به مذاق همه خوش نیاید. اما در میان بسیاری از آثار سرویس‌محور و شوترهای چندنفره، این بازی قطعاً خودنمایی می‌کند. گرفتن چراغ سبز برای توسعه Nier: Automata کار آسانی نبود. به خصوص با توجه به فاصله چند ساله نسبت به NieR و عدم موفقیت آن بازی از نظر فروش.

در مصاحبه با GameSpot، یوکو تارو کارگردان و فیلمنامه نویس بازی، یوسوکه سایتو سازنده آن و کیچی اوکابه، آهنگساز اثر مصاحبه ای در مورد روند ساخت بازی داشته است. زمانی که از سایتو پرسیده شد که آیا شرکت اسکوئر انیکس، ناشر بازی، با ساخت بازی موافقت کند یا خیر، سایتو گفت: «زمانی که نتوانم Nier: Automata را بسازم، تهدید کردم که شرکت را ترک خواهم کرد و به این ترتیب تأیید داخلی دریافت کردم. . “آنها فکر می کردند این بازی فقط 300000 نسخه در سرتاسر جهان بفروشد.”

سرانجام، Nier: Automata در سال 2017 منتشر شد و بسیار فراتر از انتظارات بود و بیش از 6.5 میلیون نسخه از آن بر روی پلتفرم های مختلف در سراسر جهان فروخته شد. یوکو تارو که به خاطر شخصیت عجیب و غریب و کلاه خاصش معروف است، پاسخ کوتاهی برای هوادارانی که پس از پایان بازی افسرده شده بودند داشت. او می‌گوید که NieR «عدالت را آنطور که خالق آن قصد داشته توصیف نمی‌کند». بلکه ساختار آن به گونه ای است که این سوال را برای بازیکن مطرح می کند.

«نور و تاریکی، مرگ و زندگی، این دوگانگی ها ممکن است به عنوان کاتالیزوری برای گسترش مرزهای اندیشه آزاد عمل کرده باشند. من سعی کردم در اینجا از کلمات آشکارا هوشمندانه استفاده کنم! آیا فکر می‌کنید من در نمایشم به‌عنوان کارگردانی باهوش موفق شدم؟!» اینطور به نظر می‌رسد؛ و خوشبختانه، راه‌اندازی موفقیت‌آمیز Automata منجر به ایجاد نسخه بهبودیافته NieR به نام NieR Replicant ver.1.22474487139 شد.

NieR Automata ابتدا برای پلی استیشن 4 و رایانه های شخصی منتشر شد و سپس برای ایکس باکس وان در دسترس قرار گرفت. بالاخره به تازگی شاهد انتشار نسخه نینتندو سوییچ این بازی بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید