توسعه چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال از قزاقستان


مجلس سفلی قزاقستان نظارت بر ارزهای دیجیتال را افزایش می دهد. توسعه چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال از قزاقستان این امر منجر به افزایش سرمایه گذاری در آن کشور می شود.

پارلمان قزاقستان پنج لایحه مربوط به دارایی های دیجیتال را تصویب کرد. دولت قزاقستان قصد دارد کنترل خود را در زمینه ارزهای دیجیتال و استخراج ارز دیجیتال افزایش دهد.

بیشتر بخوانید: بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری در سال 2022

چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال در قزاقستان

بر اساس گزارش خبرگزاری روسی تاس، مجلس نمایندگان قزاقستان شامل پنج لایحه جدید است چارچوب نظارتی برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال را تایید کرده است. Ekaterina Smyshlyaeva، عضو کمیته اصلاحات اقتصادی و توسعه منطقه ای پارلمان قزاقستان، افزود:

نمایندگان پارلمان یک لایحه تقسیم‌بندی شده در مورد دارایی‌های دیجیتال جمهوری قزاقستان و چهار لایحه مرتبط دیگر را به عنوان یک ابتکار قانونی تدوین کردند.

توسعه چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال از قزاقستان به دلیل نبود قوانین مشخص، نظارت در این زمینه انجام می شود. به گفته اسمیشلیوا، بخشی از پیش نویس قانون به طور خاص به موضوع «تولید و توزیع دارایی های دیجیتال امن و ناامن» می پردازد.

قوانین استخراج کریپتو در قزاقستان

از دیگر اقدامات دولت قزاقستان می‌توان به ایجاد دستورالعمل‌هایی مطابق با آن اشاره کرد مصرف انرژی برای استخراج کریپتو نقل شده. چارچوب های نظارتی جدید به تنظیم کننده های وزارت انرژی اجازه می دهد تا برق کشور را بر اساس نیازهای شبکه تخصیص دهند.

یکی از اهداف اصلی قوانین نظارتی قزاقستان، افزایش نظارت بر مبادلات ارزهای دیجیتال F. دولت قصد دارد قوانین خاصی را برای ماینرهای ارزهای دیجیتال برای پشتیبانی از پلتفرم های معاملاتی معرفی کند. از سال 2024 به بعد، همه ماینرهای ارز دیجیتال در قزاقستان باید 75 درصد از کل درآمد خود را در پلتفرم های معاملاتی معامله کنند.

توسعه چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال از قزاقستان

مقامات قزاقستان همچنین مالیات بر درآمد حاصل از استخرهای استخراج ارز دیجیتال را ملزم خواهند کرد. توسعه چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال محدودیت‌های بیشتری را برای شرکت‌هایی که در فضای ارزهای دیجیتال فعال هستند ایجاد می‌کند. شرکت های ارزهای دیجیتال در قزاقستان ملزم به پرداخت مالیات به دولت هستند.

حضور گسترده قزاقستان در صنعت ارزهای دیجیتال

شرکت های استخراج ارز دیجیتال مالیات مصرف برق خود را تنها بر اساس نرخ انرژی ایالت قزاقستان پرداخت خواهند کرد. میزان مالیات پرداختی به عواملی مانند میزان توکن های تولید شده و انرژی مصرف شده توسط دستگاه ها در عملیات ماینینگ بستگی دارد.

توسعه چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال از قزاقستان این یک فرصت سرمایه گذاری منحصر به فرد ایجاد می کند. به لطف قانونی شدن ارزهای دیجیتال، بسیاری از شرکت‌های جدید مرتبط با رمزارز در قزاقستان شروع به فعالیت خواهند کرد.

قزاقستان در صنعت ارزهای دیجیتال بسیار فعال است. آژانس نظارت مالی قزاقستان در اوایل ماه جاری اعلام کرد که با بایننس برای مبارزه با جرایم مالی همکاری خواهد کرد. چند روز بعد، صرافی بایننس نیز اعلام کرد که مجوز راه اندازی پلتفرم دارایی دیجیتال و ارائه خدمات مدیریت سرمایه در قزاقستان را دریافت کرده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد توسعه چارچوب قانونی ارزهای دیجیتال از قزاقستان چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکراری آن را به اشتراک بگذارید

منبع: cryptodaily

دیدگاهتان را بنویسید