توضیح نینتندو در مورد توانایی ساخت بازی های درخواستی طرفداران


نینتندو می گوید امکان ساخت بازی های جدید از تمام مجموعه های محبوب این شرکت وجود ندارد.

این شرکت ژاپنی که یکی از بزرگترین مجموعه های IP های محبوب مانند Super Mario و The Legend of Zelda را در اختیار دارد، در سال های اخیر با درخواست های مداوم طرفداران برای ساخت یک بازی جدید از سری محبوب خود مواجه شده است.

سه شنبه گذشته، در جریان جلسه مالی سالانه شرکت، یکی از سهامداران نینتندو مستقیماً از شانتارو فوروکاوا، مدیرعامل این شرکت، در مورد برنامه های نینتندو برای ساخت بازی های جدید از سری های قدیمی و فراموش شده مانند F-Zero و Varioland سوال کرد.

فوروکاوا در پاسخ به این سوال سهامدار گفت که از نظر واقع بینانه ساخت بازی های جدید برای تمامی فرنچایزهای قدیمی نینتندو امکان پذیر نیست. مدیرعامل نینتندو در این رابطه توضیح داد: «اگر بخواهیم واقع بین باشیم، ساخت بازی های جدید، بازسازی ها و دنباله های جدید برای همه بازی های نینتندو که مردم می خواهند واقعا سخت است. اما ما از انتظارات و علاقه هواداران به بازی‌هایمان سپاسگزاریم.»

شینایا تاکاهاشی، یکی از دیگر مدیران ارشد نینتندو، در این باره توضیح داد: «ما همیشه به فکر ساختن بازی‌ها و بازسازی‌های جدیدی هستیم که می‌تواند برای بسیاری از طرفداران خوشحال باشد. در طول هفتاد و یکمین مجمع عمومی سالانه سهامداران در سال 2019، یکی از سهامداران در مورد امکان بازسازی مجموعه مرموز Famicom Detective Club از ما پرسید. در آن زمان ما شروع به برنامه ریزی برای انجام یک بازسازی کردیم. این یکی از نمونه هایی است که از مدت ها قبل با درخواست طرفداران شروع به ساخت این پروژه کرده بودیم، اما در آن زمان آماده ارائه رسمی آن نبودیم.

ما نمی‌توانیم به شما بگوییم که آیا برنامه‌هایی برای بازسازی یک بازی خاص وجود دارد یا خیر، اما می‌توانیم به طرفداران اطمینان دهیم که همیشه در حال بررسی امکان ساخت بازی‌ها و پروژه‌های جدید در طول توسعه بازی‌های جدید هستیم.

یکی از ریمسترهایی که نینتندو در حال توسعه است، سه گانه محبوب Metroid Prime است. این گزارش که برای اولین بار توسط جف گراب از وب سایت معروف GiantBomb منتشر شد، از برنامه نینتندو برای انتشار بازی در بیستمین سالگرد سری Metroid Prime در اواخر سال جاری خبر می دهد.

گراب همچنین اخیراً گفته است که طبق اطلاعات خود، نسخه اول این سری نسبت به سایر بازی های این سری پیشرفت های گرافیکی بیشتری داشته و تا حدودی شبیه یک بازسازی یا بازسازی کامل است. در حالی که دو بازی بعدی این سری فقط یک بازسازی کلی خواهند بود و البته احتمال انتشار جداگانه آنها در سال 2023 و پس از انتشار نسخه بازسازی شده بازی Metroid Prime نیز وجود دارد.

والپیپر Metroid Prime Trilogy

ماه گذشته، نینتندو اعلام کرد که موفقیت مالی شگفت‌انگیز کنسول دستی نینتندو سوییچ به آن‌ها اجازه داد تا در فرصت‌های تجاری جدید سرمایه‌گذاری کنند. یکی از این سرمایه گذاری ها، خرید یک شرکت نرم افزاری است شرکت SRD Ltd نزدیک به دفتر مرکزی نینتندو در کیوتو بود که سال ها در ساخت بازی های انحصاری نینتندو نقش داشته است.

در آوریل سال جاری، نینتندو اعلام کرد که با خرید یکی از زمین های اطراف دفتر مرکزی این شرکت، قصد دارد یک مرکز بازی 12 طبقه مجهز در این منطقه بسازد. این پروژه که تا پایان سال 2027 تکمیل خواهد شد، قلب جدید توسعه و تحقیقات بازی نینتندو برای دهه های آینده خواهد بود.

حال باید دید آیا ظرفیت استودیوی داخلی این شرکت افزایش می یابد یا خیر، آیا در سال های آینده بازسازی های بیشتری از بازی های درخواستی طرفداران از مجموعه های خاطره انگیز نینتندو ساخته خواهد شد.

نظر شما کاربران زومجی در این مورد چیست؟ شما می توانید نظر خود را با ما و دیگران در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید