توقف پیشرفت نفت در بازارهای جهانیبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، قیمت نفت برنت با 12 سنت کاهش به 92 دلار و 26 سنت در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت با چهار سنت کاهش به 84.47 دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت برنت دیشب سه سنت افزایش یافت و قرارداد وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در دسامبر یک سنت افزایش یافت.

قیمت نفت برنت از ابتدای هفته جاری تاکنون 0.7 درصد افزایش یافته است، اما وست تگزاس اینترمدیت با کاهش هفتگی 1.3 درصدی مواجه است.

پاتریک هارکر، رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا، گفت: بانک مرکزی ایالات متحده در تلاش است تا اقتصاد را برای مبارزه با تورم کاهش دهد و به افزایش نرخ بهره کوتاه مدت خود ادامه خواهد داد.

بیشتر بخوانید:

استیون اینس، مدیر اجرایی شرکت مدیریت دارایی SPI، در یادداشتی نوشت: با موضع گیری اعضای کلیدی فدرال رزرو آمریکا که از ادامه افزایش نرخ بهره دفاع کرده اند، خوش بینی نسبت به بهبود تقاضای سوخت در چین، پس از کاهش کووید، وجود دارد. .19 قرنطینه، رنگ از دست رفته. همه به افزایش تقاضا برای کالاها با بازگشایی چین امیدوار بودند، اما ما هنوز به این وضعیت نرسیده‌ایم.

بلومبرگ نیوز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که پکن در نظر دارد دوره قرنطینه مسافران ورودی را از 10 روز به 7 روز کاهش دهد، اما پکن هنوز به طور رسمی این موضوع را تایید نکرده است. چین، بزرگترین واردکننده نفت جهان، محدودیت‌های کووید-19 را در سال جاری حفظ کرده است که بر فعالیت‌های تجاری و اقتصادی تأثیر منفی گذاشته و تقاضای سوخت را کاهش داده است.

دولت آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد که 15 میلیون بشکه نفت از ذخایر نفتی اضطراری را که آخرین بخش از برنامه برداشت از ذخایر استراتژیک است، تا پایان سال می‌فروشد و برنامه پر کردن این ذخایر را آغاز می‌کند. این اقدام در راستای مبارزه با گرانی بنزین در آستانه انتخابات میان دوره ای 17 آبان انجام می شود. اما اعلام این خبر تاثیری بر کاهش قیمت نداشت زیرا آمارهای ایالات متحده نشان می‌داد که ذخایر استراتژیک نفت در هفته گذشته به پایین‌ترین سطح از اواسط سال 1984 رسیده است، در حالی که ذخایر نفت تجاری کاهش غیرمنتظره‌ای داشته است.

دورنمای تحریم های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت و فرآورده های نفتی روسیه و تصمیم اوپک پلاس برای کاهش تولید نفت از قیمت ها حمایت کرد. کاهش تولید اوپک پلاس و تحریم‌های اتحادیه اروپا باعث محدود شدن بیشتر عرضه در بازار نفت می‌شود. تحریم های اتحادیه اروپا علیه واردات نفت روسیه در ماه دسامبر و علیه واردات فرآورده های نفتی در ماه فوریه اعمال خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، وزرای اوپک پلاس در نشستی که در پنجم اکتبر برگزار شد، کاهش تولید دو میلیون بشکه در روز را از ماه آینده تصویب کردند، اما به دلیل ناتوانی برخی از اعضای این گروه برای تولید بیشتر، کاهش واقعی تولید حدود یکی یک میلیون بشکه در روز خواهد بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید