تولید نسل جدید خودروهای برقی فورد در اسپانیا


خودروساز آمریکایی فورد روز چهارشنبه اعلام کرد که در آینده نسل جدیدی از خودروهای الکتریکی را در کارخانه خود در اسپانیا تولید خواهد کرد.

تولدوتولدو

خودروساز آمریکایی فورد روز چهارشنبه اعلام کرد که در آینده نسل جدیدی از خودروهای الکتریکی را در کارخانه خود در اسپانیا تولید خواهد کرد. تصمیمی که سرنوشت کارخانه ای در آلمان با 4600 کارمند را مبهم می کند.

بر اساس بیانیه ای که این خودروساز منتشر کرده است، کارخانه متعلق به این شرکت در والنسیا در جنوب شرقی اسپانیا، قرار است به مرکزی برای مونتاژ نسل جدید خودروهای الکتریکی تبدیل شود.

این بیانیه افزود که تولید مدل های فعلی در کارخانه که در حال حاضر در Sarlois، آلمان غربی فعالیت می کند، ادامه خواهد یافت. با این حال، تیم فورد در حال انجام ارزیابی های لازم برای تصمیم گیری در مورد آینده کارخانه است.

به اسپانیا خوش آمدید

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا از این اعلامیه استقبال کرد و در توییتی نوشت که این تصمیم برای “اشتغال” در اسپانیا ارزشمند است. اتحادیه های اسپانیا نیز از این بیانیه استقبال کردند و آن را خبر خوبی برای 6000 کارگر این کارخانه خواندند.

پپه آلوارز، دبیرکل کنفدراسیون اتحادیه های کارگری (UGT) گفت: «این خبر بسیار خوبی است که آینده کارخانه آینده کارمندان را نیز تضمین می کند».

در آلمان ابراز نگرانی می کند

در مقابل، تصمیم خودروساز آمریکایی نگرانی‌های جدی را در آلمان به‌ویژه در میان رهبران اتحادیه قدرتمند IG Metall برانگیخت که می‌گفتند بدون ارائه چشم‌انداز روشنی برای آینده کارخانه سارلوآ، تمایلی به پذیرش این تصمیم ندارند.

در بیانیه اتحادیه آمده است: “سایت در Sarlois با 4600 کارمند در حال برچیدن است. همچنین اگر شبکه تامین کنندگان را در نظر بگیریم، فعالیت این کارخانه برای 6000 نفر شغل ایجاد کرده است. ما تصمیم گروه را بدون چشم‌اندازی برای سارلویس نمی‌پذیریم.»

فورد در حال حاضر به طور جدی در حال بازنگری در فعالیت های اروپایی خود، تعطیلی شش کارخانه و کاهش هزاران شغل است. با این حال، اخیراً سرمایه گذاری 2 میلیارد یورویی خود را در کارخانه دیگری در کلن تأیید کرده است.

این گروه آمریکایی قصد دارد اولین خودروی تمام برقی اروپایی خود را از سال 2023 در والنسیا تولید کند و تا سال 2024 هفت مدل جدید در این رده را در اروپا عرضه کند و همچنین در مجموع 600 هزار دستگاه از این مدل ها را تا سال 2026 به فروش برساند.

این شرکت در بیانیه‌ای گفت: مدل جدیدی در اسپانیا به ما کمک می‌کند تا یک تجارت سودآور در اروپا ایجاد کنیم.

تصمیم نهایی فورد در مورد کارخانه والنسیا پس از آن گرفته می شود که اتحادیه ها می گویند فورد در ماه های اخیر یک “رقابت بی رحمانه” بین دو کارخانه خود در والنسیا و سارلوآ ترتیب داده است.

دیدگاهتان را بنویسید