تویوتا تهدید به توقف تولید خودروهای هیبریدی کرد


تویوتا تهدید کرده است که در صورت اجرای برنامه های ممنوعیت فروش خودروهای هیبریدی از سال 2030، تولید بریتانیا را متوقف خواهد کرد.

تحميل تويوتا به تصفيه تعديل هيبريدي خودروهاتحميل تويوتا به تصفيه تعديل هيبريدي خودروها

تویوتا تهدید کرده است که در صورت اجرای برنامه های ممنوعیت فروش خودروهای هیبریدی از سال 2030، تولید خود را در بریتانیا متوقف خواهد کرد.

به گزارش بیزینس نیوز، این شرکت به مقامات دولتی گفت که این ممنوعیت «تولید، خرده فروشی و سایر فعالیت های تجاری» و همچنین «سرمایه گذاری آینده» را محدود می کند.

طبق سندی که این شرکت چندملیتی ژاپنی ارائه کرده است، اگر دولت الزامات قابل توجهی را در زمینه آلایندگی صفر اتخاذ کند که فروش خودروهای الکتریکی هیبریدی کامل و پلاگین هیبریدی جدید را در سال 2030 به طور پیش از موعد متوقف کند، بر تعدادی از مناطق تأثیر خواهد گذاشت.

بر اساس این سند، تویوتا همچنین از برنامه های وزیران برای افزایش درصد تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی تا سال 2035 عقب نشینی کرده است.

به عنوان بخشی از استراتژی صفر، دولت فروش خودروهای بنزینی و دیزلی را از سال 2030 ممنوع کرده و تا سال 2035 اجازه فروش خودروهای هیبریدی سبزتر را خواهد داد.

سخنگوی وزارت حمل و نقل گفت: “ما متعهد هستیم که تا سال 2035 همه خودروها و وانت های جدید فروخته شده در بریتانیا بدون آلایندگی باشند.

خودروسازان و زنجیره‌های تامین نقش مهمی در انتقال به وسایل نقلیه تمیزتر ایفا می‌کنند و ما به همکاری نزدیک با صنعت برای کمک به شکل‌گیری مقررات آینده ادامه می‌دهیم.

قوانین بیشتری در اواخر سال جاری اعلام خواهد شد، اما انتظار می‌رود همه خودروهای پلاگین به جز جدیدترین خودروهای پلاگین ممنوع شوند که بر خودروهایی مانند کرولا هیبریدی تویوتا تأثیر می‌گذارد. این خودرو در کارخانه برنستون در دربی‌شایر، یکی از دو کارخانه این شرکت در بریتانیا، تولید می‌شود. برناستون با سرمایه گذاری کل 2.75 میلیارد پوند، حدود 3000 نفر را در کنار کارخانه موتور تویوتا در دیساید، ولز شمالی استخدام می کند.

تویوتا، چهارمین خودروساز بزرگ بریتانیا پس از نیسان، جگوار لندرور و مینی، ادعا می کند که مدل های هیبریدی آن آلایندگی کمتری نسبت به خودروهای بنزینی و دیزلی دارند.

این گروه گفت که پاسخش به مشاوره دولت جزئیات زیادی را شامل می‌شود و به تعامل با دولت بریتانیا ادامه می‌دهد زیرا تویوتا در جاه‌طلبی دولت برای «پیشرفت به سمت آلایندگی صفر» سهیم است.

سخنگوی این شرکت گفت: برای دستیابی به خودروهای آلایندگی صفر نقشه راه مشخصی داریم. تویوتا روی دستیابی به آینده بلندمدت و پایدار، از جمله برای کارخانه‌های ما در بریتانیا، تمرکز دارد، زیرا ما به سمت هدف نهایی خود یعنی ارائه عملیات بی‌نظیر کربن حرکت می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید