تویوتا در اندونزی خودروهای برقی تولید می کند


تویوتا قصد دارد میلیاردها دلار در اندونزی برای تولید خودروهای الکتریکی سرمایه‌گذاری کند.

تویوتا در اندونزی خودروهای برقی تولید می کندتویوتا در اندونزی خودروهای برقی تولید می کند

وزارت اقتصاد اندونزی اعلام کرد: خودروساز ژاپنی تویوتا موتور قصد دارد تا 27.1 تریلیون روپیه (2.5 میلیارد دلار سنگاپور) در اندونزی برای تولید خودروهای الکتریکی طی پنج سال آینده سرمایه گذاری کند.

به گزارش رویترز، این کشور آسیای جنوب شرقی قصد دارد با فرآوری منابع غنی سنگ معدن نیکل خود برای استفاده در باتری های لیتیومی، به قطب جهانی تولید و صادرات خودروهای الکتریکی تبدیل شود. پیش از این تعدادی از شرکت های جهانی از سرمایه گذاری های کلان در این زمینه خبر داده بودند.

ایرلانگا هارتارتو وزیر هماهنگی امور اقتصادی اندونزی در بیانیه ای گفت که تویوتا از سال 2019 تاکنون 14 تریلیون روپیه در این کشور سرمایه گذاری کرده است. ایرلانگا گفت: معتقدم تقاضا برای خودروهای برقی افزایش خواهد یافت.

اندونزی که 270 میلیون نفر در آن زندگی می کنند و در تلاش برای کاهش انتشار کربن است، قصد دارد تا سال 2050 فقط خودروهای برقی و موتورسیکلت بفروشد تا جایگزین وسایل نقلیه ای شود که با موتورهای احتراق داخلی کار می کنند.

این کشور همچنین در نظر دارد تا سال 2030 13 میلیون موتورسیکلت برقی را به بازار معرفی کند. بر اساس بیانیه این وزارتخانه، تویوتا قصد دارد تا چهار سال آینده انواع خودروهای هیبریدی الکتریکی را تولید کند./ پرشین خودرو

دیدگاهتان را بنویسید