تکلیف برنج دیم


معاون ارزیابی کیفی سازمان ملی استاندارد گفت: اگر نمی توان از برنج دیم استفاده کرد باید معدوم شود اما می توان از آن در صنایع مصرفی غیرانسانی استفاده کرد.

توعوی برینزهای باران زدوتوعوی برینزهای باران زدو

معاون ارزیابی کیفی سازمان ملی استاندارد گفت: اگر برنج دیم قابل استفاده نباشد باید معدوم شود اما ممکن است در صنایعی غیر از مصارف انسانی قابل استفاده باشد که در حال بررسی است.

احسان سده در جمع خبرنگاران گفت: برنج دیم که معمولاً گفته می شود رطوبت بالایی دارد، تاکنون برای پاکسازی پاکسازی نشده است.

به گفته وی، اگر این برنج ها قابل استفاده نباشد، باید معدوم شوند، اما می توان از آن در صنایعی غیر از مصارف انسانی استفاده کرد که در حال بررسی است.

ساده اظهار داشت: صاحب ویلا در بار باید وارد این موضوع شود و خواستار رسیدگی شود.

وی همچنین با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد به علامت گذاری برنج وارد شده است، اظهار داشت: اگر برنج درجه یک نوشته شود اما بر اساس نتایج استاندارد درجه 3 باشد، حتی اگر استاندارد باشد، حق ندارد. برای ورود به بازار زیرا مصداق تقلب در معامله است. بنابراین علامت گذاری نیز جزو موارد استاندارد است.

پس از بارندگی 13 مرداد گمرک زاهدان دچار آبگرفتگی شد و مقدار زیادی برنج وارداتی در آب ماند. گمرک زاهدان در اولین واکنش به این موضوع اعلام کرد که از اواخر سال گذشته ورود کالا به این گمرک افزایش یافته است. بنابراین در حال حاضر حدود 14 هزار تن کالا در منطقه و در فضای باز تخلیه می شود. گمرک تاکید کرد: بارها به وزارت حراست و استانداری تذکر داده اند که ثبت سفارش را به مقصد این گمرک محدود کنند و یا از انبارهای عمومی که مسئولیت حفاظت از کالا در این گمرک را دارند درخواست کرده اند فضای مناسبی برای نگهداری کالا ایجاد کنند. اجناس، اما هیچ کس توجهی نکرده است، این کار را نکرده و با اخذ تعهد از واردکننده، کالا را در منطقه توقیف کرده است.

در همان زمان انجمن واردکنندگان برنج به این موضوع واکنش نشان داد و اعلام کرد که واردکننده در زمان ورود کالا مشمول شرایط است و باید هر چه تصمیم گرفته شود بپذیرد، اما این پذیرش به معنای تایید قصور نیست. مرجع برگزاری

دیدگاهتان را بنویسید