تیک توک موزیک، رقیب جدید اسپاتیفای و اپل موزیک در راه است!


موسیقی نقش مهمی در اپلیکیشن رسانه محور تیک توک دارد و در نتیجه تصور اینکه ناگهان با سرویسی به نام موسیقی تیک توک مواجه شویم دور از ذهن نیست.

طبق آخرین شواهد، به نظر می رسد بایت دنس، مالک شبکه اجتماعی تیک توک، در حال کار بر روی سرویس پخش موسیقی است که احتمالا با نام تیک تاک موزیک معرفی خواهد شد و می تواند رقیب خطرناکی برای اسپاتیفای و اپل موزیک باشد.

نوامبر تتر

بیشتر بخوانید: تیک توک و یوتیوب ترفندهای سرقت خودروهای هیوندای و کیا را آموزش می دهند

تیک توک موزیک، رقیب جدید Spotify و Apple Music

اخیراً در ماه می، شرکت مالک تیک توک درخواستی برای ثبت نام تجاری جدید تیک تاک موزیک در ایالات متحده ارائه کرده است و بر اساس این درخواست، سرویس تیک توک به کاربران امکان خرید، پخش، اشتراک گذاری و دانلود موسیقی را می دهد.

این سرویس همچنین امکان ایجاد، اشتراک گذاری و توصیه لیست های پخش، نظر دادن روی آهنگ ها و پخش زنده صدا و تصویر را فراهم می کند. Bytedance قبلاً درخواست مشابهی را در نوامبر در استرالیا ارائه کرده بود.

لازم به ذکر است که Bytedance در زمینه سرویس استریم موسیقی بی تجربه نیست و در سال 2020 اپلیکیشن استریم موسیقی Resso توسط این شرکت در کشورهای هند، برزیل و اندونزی راه اندازی شد. Resso تقریباً همان قابلیت‌هایی را دارد که دارای علامت تجاری برنامه موسیقی تیک توک است.

تیک توک موزیک، رقیب جدید اسپاتیفای و اپل موزیک در راه است!

حتی در برزیل، Byte Dance گزینه ای را در Tik Tok ساخته است که کاربران را مستقیماً به Resso هدایت می کند تا بتوانند به نسخه کامل موسیقی گوش دهند.

از نوامبر 2021، Resso بیش از 40 میلیون کاربر فعال ماهانه در سه کشور هند، برزیل و اندونزی داشت، اما گزارش اخیر اعلام کرد که تعداد کاربران آن بین ژانویه 2021 و ژانویه 2022 در هند بیش از 300 درصد افزایش یافته است.

البته در حال حاضر مشخص نیست که آیا سرویس پخش موسیقی تیک توک مبتنی بر Resso خواهد بود یا خیر، اما باید اعتراف کرد که می تواند به همان اندازه خطرناک باشد که تیک توک به رقیب خطرناک اینستاگرام تبدیل شده است و سرویس موسیقی تیک توک نیز چنین خواهد شد. یک رقیب خطرناک برای Spotify باشید و سایر سرویس های پخش موسیقی در حال محبوب شدن هستند!

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ارائه سرویس پخش موسیقی توسط تیک توک چیست؟ نظرات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید اخبار فناوری از Tikrato دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید