ثروتمندترین زن آسیا نیمی از ثروت خود را در یک سال از دست داد


یانگ هویان که دارایی خالص او بیش از 24.1 میلیارد دلار است، در سال 2019 ششمین زن ثروتمند جهان و ثروتمندترین زن آسیا شده است.

ثروتمندترین زن آسیا در یک سال گذشته، نیمی از ثروتش به او داده شد ثروتمندترین زن آسیا در یک سال گذشته، نیمی از ثروتش به او داده شد

یانگ هویان که تا سال 2019 با دارایی خالص بیش از 24.1 میلیارد دلار ششمین زن ثروتمند جهان و ثروتمندترین زن آسیا شد، در سال گذشته 12.4 میلیارد دلار ضرر کرده است و ثروت خالص او برابر است با 11.3 میلیارد دلار نسبت به سال گذشته 52.5 درصد کاهش داشته است.

این زن 40 ساله چینی مدیر هلدینگ کانتری گاردن است که در زمینه ساخت و ساز است که توسط پدرش در سال 1992 تاسیس شد و از سال 2005 یانگ هویان به جای پدرش سهامدار 60 درصد شد. درآمد این هلدینگ در سال 2021 حدود 523 میلیارد یوان (81 میلیارد دلار) بود. شوهر، خواهر و پسر عموی او از دیگر اعضای این هلدینگ هستند و پدر خانم یانگ نیز از اعضای بلندپایه حزب کمونیست چین است.

اما فروش خانه در چین برای 11 ماه متوالی کاهش یافته است. از 9 ماه پیش، با افشای بحران مالی اورگراند، یکی از بزرگترین هلدینگ های ساخت انبوه بخش خصوصی چین، علاوه بر بازار مالی چین، سرمایه گذاران خارجی نیز با شوک مواجه شدند، بنابراین رکود حاکم بر آن بخش مسکن چین را فاش کرد.

پروژه های ساختمانی بسیاری از انبوه سازان چینی به دلیل تعلیق جریان 2 تریلیون یوان (296 میلیارد دلار) وام های رهنی به این صنعت ناتمام ماند، در حالی که هولدینگ کانتری گاردن که «الگوی» انبوه سازان چین نامیده می شود. روز چهارشنبه فروش 2.83 میلیارد دلار هنگ کنگ (361 میلیون دلار) از سهام آن کمبود شدید نقدینگی را آشکار کرد.

اگر خانم یانگ دارایی خالص خود را نسبت به سال گذشته بدون تغییر نگه می داشت، طبق شاخص میلیاردرهای بلومبرگ در میان 50 ثروتمند جهان قرار می گرفت، اما در حال حاضر در جایگاه 166 قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید