جزئیات یکپارچه سازی کارت بانکی


اکنون 500 میلیون کارت بانکی در کشور وجود دارد و به طور متوسط ​​هر ایرانی 7 کارت بانکی دارد.

جزئیات یکپارچه سازی کارت های بانکیجزئیات یکپارچه سازی کارت های بانکی

یکی از اعضای کمیسیون شوراها و امور داخلی شورای اسلامی از طرح جدید نمایندگان مجلس برای ادغام حساب و کارت بانکی مردم خبر داد.

تسنیم نوشت: ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور کشور شورای اسلامی از طرح جدید ادغام حساب و کارت بانکی مردم به نمایندگان مجلس خبر داد. وی گفت: اکنون 500 میلیون کارت بانکی در کشور وجود دارد و میانگین ارزش آن این است که هر ایرانی 7 کارت بانکی دارد که برای کشور خطرناک است و در امور اقتصادی کشور مشکل ایجاد می کند.

این مشاور شورا اضافه کرد: به عنوان مثال افرادی که حساب بانکی آنها به دلیل محکومیت مسدود شده است یا قصد پولشویی دارند یا اتباع بیگانه غیرمجاز مقیم کشور می توانند به راحتی کارت بانکی افراد را اجاره کرده و از آن استفاده کنند.

ابوترابی تصریح کرد: هدف از این کار جمع آوری تمام حساب ها و کارت های بانکی و تبدیل آنها به یک کارت حاوی اطلاعات افراد است تا افراد دیگر سودجو نتوانند از این حساب ها برای اهداف خود استفاده کنند، زیرا این یک کارت و افراد است. نیاز دارند و دیگر نمی توانند کارت های بانکی خود را به اشخاص دیگر اجاره دهند که برای امنیت اقتصادی کشور ضروری است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این اقدام حتی برای کودکان 10 سال به بالا نیز قابل اجرا است، یعنی باید کارت بانکی برای کودکان و نوجوانان نصب شود که فقط برای خرید و مشکلات روزمره آنهاست، بنابراین این این اقدام همچنین از سوء استفاده از کارت های بانکی کودکان در کشور جلوگیری می کند

دیدگاهتان را بنویسید