جملات جالب نویسندگان ایرانی درباره سفر


سفر یکی از راه های تقویت روح است. بسیاری از افراد علاقه زیادی به سفر دارند. اگر شما از جمله افرادی هستید که هر تعطیلات یا فرصت سفر را شایسته می دانید، بد نیست…

سفر یکی از راه های تقویت روح است. بسیاری از افراد علاقه زیادی به سفر دارند. اگر از آن دسته افرادی هستید که هر تعطیلات یا فرصتی را برای سفر شایسته می دانید، بد نیست کمی درباره سفر مطالعه کنید. بسیاری از شاعران و نویسندگان ایرانی درباره سفر و جهانگردی نوشته اند.

خواندن این مطالب برای علاقه مندان به سفر، آنها را بیشتر از قبل به سفر ترغیب می کند و می تواند به آنها کمک کند تا از زاویه ای دیگر به گردشگری توجه کنند. اگر سفر در اولویت سرگرمی ها و زندگی شما نیست، باز هم بهتر است نظرات نویسندگان را بخوانید. سفر خوانی از زبان شاعران و هنرمندان روح سفر را در انسان تازه می کند و او را برای سفری به دل طبیعت و دیدنی های شهرهای مختلف آماده می کند.

رزرو هتل از (https://www.alibaba.ir/hotel) سایت های دیگر آماده شدن برای سفر را برای شما آسان می کنند، اما حتما زمانی را برای مطالعه در مورد سفر و نوشته های نویسندگان در مورد آن اختصاص دهید.

منصور ضابطیان برای کتاب مارک و پلو

منصور ضابطیان می گوید: اگر این مجموعه بتواند تابوی عدم امکان سفر را در ذهن خوانندگان ایرانی به ویژه کتاب خوانان بشکند، به موفقیت بزرگی دست یافته ام.

وی ادامه می دهد: در ذهن ما ایرانی ها سفر به خارج از کشور همیشه کاری غیر ضروری و طاقت فرسا بوده است. با نگاهی به این افکار، پاسخ اولیه من منفی بود. اما فرشید اصرار کرد و نتیجه چیز دیگری شد. این سفر انجام شد. “و سفرهای دیگر! سفرهای دیگر تا امروز که این کتاب در دستان شماست. مارک و پلو مجموعه ای از سفرنامه های من به فرانسه، ایتالیا، ارمنستان، هند، کره جنوبی، اسپانیا، آمریکا و … است.

از پاریس تا پاریس سفر باستانی پاریس در شرق و غرب زمین را شرح می دهد

اگر دوست دارید رزرو هتل را از سایت های زیادی جستجو کنید، حتما برای مطالعه سفرهای ادبیات فارسی وقت بگذارید.

«ای خوانندگان، سفر کنید تا خود را تطهیر کنید که اگر آب یک جا بماند، راکد شود.

در زیر بخشی از کتاب پاریس تا پاریس را می خوانید که یکی از مهم ترین و بهترین آثار این سفرنامه است:

زمان من بیشتر صرف سفر می شد. اولین سفرها سال ها قبل از کوه های پاریس شروع شد… در ضمن ساده ترین سفر من سفر پاریس به سوریه بود که پر از “نان خشک”، “پوست پنیر”، “رم رم” و کمی “جوز هندی” بود. «مغزو» و «کشک خلال» را بر پشت چارپا گذاشتیم و تخت را روی آن گذاشتیم و با بند «تام لک» محکم بستیم و روی آن نشستیم و یک شب بین پاریس و سیرجان ده فرسخ راه رفتیم.

شاید غافلگیرکننده ترین سفر اخیر به آکسفورد بود که بخشی از آن در یک پرواز پان آمریکن جامبوجت در شب انجام شد، در حالی که تیم ما به اندازه یک شهر نورانی بود و چندین بوفه آماده خدمت در دو طرف بود. مسافر طبق آداب و رسوم همان کشور و سالن به قدری مجهز و آراسته بود که حتی اواخر شب مسافران فیلم تماشا می کردند.

این هواپیما با هشت ردیف صندلی و طول چهل تا پنجاه متر، حدود 400 مسافر را جابجا می کند و از سه طبقه تشکیل شده است که طبقه وسط برای مسافران و طبقه پایین برای بار و طبقه سوم برای بار است. درست مثل کاروانسرای شاه عباسی که بالهایش را برافراشته و در آسمان اوج گرفته است.

سفرنامه برادران امیدوار

در قسمت هایی از سفرنامه برادران امیدوار چنین آمده است:

سال 1333 آغاز سفر پرمخاطره ما به عنوان دو برادر بود. این سفر که ده سال به طول انجامید در زمانی صورت گرفت که فرصت های سفر با دنیای امروز قابل مقایسه نبود.

از دایره قطب شمال آمریکای شمالی و کانادا تا Tierra del Fuego در جنوبی ترین قسمت آمریکا، ما نه سال را پشت سر گذاشتیم که در طی آن لحظاتی از زندگی خود را صرف دیدن، فکر کردن، و تجربه کردن، و مهمتر از همه، درباره سرخپوستان اولیه کردیم. . ما در گذشته های دور به آمریکا آمدیم و آنجا ماندیم. ما با زحمت فراوان آن را برای آنها آماده کردیم.

به این ترتیب صدها مقاله مصور خلاصه‌ای از مطالعه ما در بزرگترین مجلات و روزنامه‌های جهان منتشر شد و نام ما به عنوان دو جهانگرد ایرانی شناخته شد. ما با اکثر روسای جمهور، نخست وزیران، پادشاهان و شخصیت های فرهنگی در سراسر جهان ملاقات و گفتگو کردیم.

در پایان این سفر طولانی، برادرم عبدالله در شیلی ساکن شد و اکنون نه تنها سردبیر دو مجله فیلم و سفر در سانتیاگو است، بلکه با تأسیس یکی از بزرگترین مراکز سینمایی، نام ایران را در آن کشور تثبیت کرد. “عیسی” پس از بازگشت به وطنم، ایران عزیز، اینجا خواهد ماند و تا ابد خواهد ماند، گرچه اندیشه های من همیشه در افق های دور و در سرزمین های گردانی است که با نمادهای جادویی خود هر لحظه امیدهای تازه ای به امیدواران می دهند.

گزیده ای از کتاب پسر طبیعت اثر ابن طفیل بن طفیل

“سفر لذت نیست. بلکه یادگیری و عبور از مرزها و غلبه بر ترس از غریبه ها و تلاش برای درک فرهنگ ها و در نتیجه تقویت خود است. “سفر به شما کمک می کند تا بفهمید که چه کسی هستید و فرهنگ شما چگونه شما را کنترل می کند.”

اگر از علی بابا هتل رزرو کرده اید، بهتر است در زمینه تحصیل در رشته سفر در ادبیات فارسی اطلاعات کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید