جمهوری خواهان پیروزی نهایی را در مجلس نمایندگان آمریکا به دست آوردندبه گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، همانطور که پیش بینی می شد سرانجام جمهوری خواهان آمریکا اکثریت کرسی های مجلس نمایندگان را به دست آوردند.

ادامه مطلب

یک پیروزی به جمهوری خواهان این قدرت را می دهد که دستور کار بایدن را مهار کنند و همچنین تحقیقاتی را که به لحاظ سیاسی آسیب زا در مورد دولت و خانواده وی آغاز می کند.

پیروزی جمهوری خواهان در ناحیه 27 کالیفرنیا باعث شد این حزب تمام 218 کرسی لازم برای کسب اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آورد.

اگرچه موج قرمز مورد انتظار ترامپ و جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای کنگره محقق نشد، اما کنترل جمهوری خواهان بر مجلس نمایندگان تا دو سال آینده برای بایدن مشکل ساز خواهد بود، اگرچه سنا همچنان در کنترل دموکرات ها باقی می ماند.

انتظار می رود در جبهه بین المللی، جمهوری خواهان مجلس نمایندگان به دنبال کاهش کمک های نظامی و اقتصادی ایالات متحده به اوکراین در جنگ روسیه باشند.

از سوی دیگر، در همان زمان، جمهوری خواهان در سنای آمریکا مجدداً همکار خود میچ مک کانل را به عنوان رهبر اقلیت جمهوری خواه انتخاب کردند.

مک کانل که برای اولین بار در سال 1984 به مجلس سنا انتخاب شد، به راحتی رقیب خود، سناتور جمهوری خواه ریک اسکات از فلوریدا را شکست داد، در حالی که تعدادی از سناتورهای حامی دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، به دنبال انتخاب یک رهبر اقلیت بودند. مزیت – فایده – سود – منفعت.

این سناتور 80 ساله اهل کنتاکی از سال 2007 رهبری حزب جمهوری خواه سنا را بر عهده داشت و قبل از اینکه حزبش کنترل سنا را از دست بدهد به عنوان رهبر اکثریت انتخاب شد.

دونالد ترامپ که روز سه شنبه نامزدی خود را برای انتخابات ریاست جمهوری 2024 اعلام کرد، علیرغم انتظارات جمهوری خواهان برای دستیابی به موج قرمزی که کنگره را در بر گرفت و رئیس جمهور را فرا گرفت، با عملکرد ناامیدکننده حزبش در انتخابات میان دوره ای شکست خورد. او رئیس جمهور سابق را مسئول این شکست دانست. جمهوری خواهان در کنترل سنا.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید