جنجال حجاب، این بار در قطار / معلق قطار / تعقیب چند زن


در قطار تهران – یزد بین دو زن بر سر حجاب درگیری فیزیکی رخ داد. یکی از آنها خانم چادری به نام زینب جعفری معلم یزد است که پس از ورود به یزد شکایتی را مطرح کرد.

در قطار تهران – یزد بین دو زن بر سر حجاب درگیری فیزیکی رخ داد. یکی از آنها خانم چادری به نام زینب جعفری معلم یزد است که پس از ورود به یزد شکایتی را مطرح کرد.

این اتفاق شنبه گذشته افتاد.

او در گفت و گو با آژانس «حوزه» گفت که از خود و یک زن دیگر که به گفته خودش در کابین قطار برهنه بوده عکس سلفی گرفته است.

به گزارش خبر خبرگزاری هژ، پس از آن دعوا و درگیری آغاز می شود.

این خانم گفت: متاسفانه هیچ یک از مسافران زن و مرد که شاهد این حادثه بودند به کمک ما نیامدند.

او در گفت وگو با خبرگزاری «حزهه» اتهاماتی را علیه چند زن در قطار، مهمانداران و استاد قطار مطرح کرد. او حتی مدعی شد که قصد داشتند او را در ایستگاه کاشان دستگیر کنند اما این کار انجام نشد.

وی ادامه داد: پس از ورودم به یزد از رفتار پلیس ایستگاه کاشان به پلیس شکایت کردم و حتی نیروهای نظامی و انتظامی از جمله سپاه اصفهان و فرجه اصفهان پیگیر ماجرا شدند و با توجه به شواهد و قرائن و سوابق قبلی بانو بدجاب، پلیس ایستگاه کاشان به همراه کارکنان قطار مقصر شناخته شدند.

بر اساس این گزارش، دادستانی یزد در واکنش به این خبر اطلاعیه ای صادر کرد.

دادستانی یزد با صدور اطلاعیه ای و ارسال آن به رسانه ها از تشکیل پرونده و پیگیری متهمان توهین و درگیری در قطار تهران – یزد خبر داد.

در این پیام آمده است: در پی گزارش توهین و درگیری چند نفر به یکی از زنان محجبه در قطار تهران – یزد و دهان مردان مذکور و راهبر قطار در موضوع حجاب، به دادسرای یزد احضار شد. راهبر قطار و دستور شناسایی متهم را صادر کرد.

دادستان یزد افزود: با اقدامات بعدی فرمانده قطار از راه آهن خارج شده و پرونده در حال رسیدگی است.

پیش از این دعوای چند زن بر سر حجاب در اتوبوس شهری تهران منجر به دستگیری یکی از زنان و تمجید رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از خانم چودری شده بود. اعترافات تلویزیونی سپیده رشنو که در این حادثه دستگیر شده بود چندی پیش پخش شد.

دیدگاهتان را بنویسید