جکی چان فیلمی درباره تخلیه خارجی ها از یمن ساخت


به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، جکی چان، اسطوره فیلم های رزمی در حال ساخت فیلمی درباره تخلیه خارجی ها از یمن است. این فیلم مربوط به دورانی است که عربستان و امارات در حال افزایش نیروهای خود برای جنگ در این کشور هستند.

بیشتر بخوانید:

بخشی از این فیلم در سوریه فیلمبرداری می شود و با وجود اینکه جکی چان تهیه کننده اجرایی این فیلم است اما قصد سفر به سوریه را ندارد.

ساخت این فیلم سال گذشته با عنوان «عملیات خانگی» اعلام شد. در آن زمان سانگ یینژی به عنوان کارگردان و تهیه کننده مشترک اعلام شد و او از این پروژه به عنوان یکی از معدود فیلم هایی با مضمون عرب یاد کرد که از چین ساخته می شود. گفته شد این فیلم با زیرنویس عربی و انگلیسی منتشر خواهد شد.

سانگ اکنون گفته است که بیماری همه گیر باعث تاخیر در تولید این فیلم شده است، اما در ماه اکتبر فیلمبرداری آن در امارات متحده عربی آغاز می شود و سپس نیروی تولید به لبنان و سایر کشورهای عربی می رود. وی ابراز امیدواری کرد که این فیلم تا تابستان 2022 به پایان برسد.

جکی چان تهیه کننده فیلمی درباره یمن شد/ ماجرای تخلیه نیروهای چینی

با توجه به اینکه یمن برای فیلمبرداری فیلم خطرناک بود. سوریه و منطقه حجر الاسود که پایگاه سابق داعش است و در 4 کیلومتری جنوب دمشق قرار دارد به عنوان یکی از لوکیشن های فیلم انتخاب شد.

تیراندازی در این منطقه از روز پنجشنبه آغاز شد.

سونگ به خبرنگاران در سوریه گفت که این فیلم درباره دیپلمات‌هایی است که اعضای حزب کمونیست چین هستند و شجاعت این را داشتند که همه هموطنان چینی را به سلامت در برابر تگرگ گلوله از کشور جنگ‌زده خارج کنند.

در سال 2018 فیلم مشابهی با عنوان “عملیات دریای سرخ” درباره خروج 600 شهروند چینی و 200 نفر از دیگر کشورها و تخلیه آنها از بندر جنوبی یمن ساخته شد که در مراکش فیلمبرداری شده و به عنوان اولین دریای مدرن شناخته می شود. فیلم کشتی چین بود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید