حتما از چالوس، رامسر و ویلاهای شمال ایران دیدن کنید


بخش غربی استان مازندران یکی از توریستی ترین نقاط شمال ایران است. این قسمت با شهرهای رامسر، تنکابن، شرکت ماتل، نوشار و چالوس یکی از زیباترین نقاط شمال کشور است که مجاورت کوه و جنگل با دریا جلوه منحصر به فردی به آن بخشیده است.


کوه های سرسبز و مرتفع اطراف شهر چالوس و رامسر باعث شده بسیاری از افرادی که از گرمای تابستان فرار می کنند به ویلاهای این شهرک ها بروند و اقامتی فوق العاده را تجربه کنند. ییلاق واژه ای زیبا و خوش آهنگ است و یادآور مناطق خوش آب و هوا است که عشایر در فصول گرم سال به آنجا می روند.

مسافرانی که از گرما دوری می کنند می توانند با اقامت در این مناطق خنک شمالی از آب و هوای عالی و مناظر بی نظیر کوهستانی لذت ببرند و از آنجایی که فاصله کمی با ساحل دارند، هر زمان که بخواهند می توانند به دریا بروند. بنابراین پیشنهاد ما بازدید از چالوس، رامسر و ویلاهای شمال ایران است.

شمال پر از ویلا است

این واقعیت که شمال پر از کلبه های تابستانی است، خبر خوبی برای دوستداران تعطیلات تابستانی است. از آنجایی که بخش‌های جنوبی استان مازندران و گیلان کوهستانی است و اطراف آن را کوه‌های مرتفع احاطه کرده‌اند، منطقه جنگلی مانند کمربند سبزی است که به دور نگین آبی دریای خزر می‌پیچد.

اینکه بخواهید ویلا در نگین شمال بخرید یا در قسمت حاشیه ای و کوهستانی شمال بمانید به شما بستگی دارد. اگر می خواهید کلبه ای در منطقه کوهستانی و ییلاقی اجاره کنید، می توانید با جاباما خنک ترین کلبه های ییلاقی رامسر را اجاره کنید. این وب اپلیکیشن تمامی گزینه های روی میز را به شما نشان می دهد و می توانید هر کدام را که می خواهید با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

ویلاهای تابستانی اطراف چالوس کجا هستند؟

برای بسیاری از ما نام چالوس معادل شمال است. از همان لحظه ای که تصمیم به سفر می گیریم و وارد جاده چالوس می شویم، طبیعت آنقدر به ما نشان می دهد که در تمام طول مسیر، عقلمان را از دست می دهیم و به تفریح ​​می پردازیم.

الان به چالوس رسیده ایم و می خواهیم در ویلای تابستانی او بمانیم. می توانیم به شهرهایی مانند مرزن آباد و کلاردشت برویم یا در نمک آبرود و کندلوس یا روستای فشکور ویلا بگیریم. می توانیم در روستاهای سرسبز و خنک و خلوت ویلا اجاره کنیم. با کلبه های اجاره ای روستایی در شمال، تمیز و بهداشتی، اقامت ما فضایی محلی و بومی پیدا می کند و احساس می کنیم جزئی از مردم منطقه هستیم.

جلوه ای از طبیعت در نمک آبرود

در نمک آبرود می توانید یکی از بهترین تفریحات شمال یعنی تله کابین نمک آبرود را تجربه کنید. این تله کابین که شما را از دل کوه جنگلی به بالای قله می رساند، امکان تماشای همزمان دریا، جنگل، دشت بزرگ و سرسبز و ویلاهای ساحلی و خانه های ییلاقی را به شما می دهد. در اینجا جلوه طبیعت به بالاترین حد می رسد و این زیبایی شما را مست می کند.

اگر بعد از خوشگذرانی در نمک آبرود، محیط شهری می خواهیم، ​​چالوس در چند قدمی شماست. این شهر دارای جاذبه های فراوانی مانند مراکز خرید شیک و مدرن، آثار باستانی و مکان های دیدنی مانند کاخ چایخوران، کاخ شاهچشمه، کاخ شمس و کاخ مادر، کارخانه ابریشم چالوس و مدرسه پروین اعتصامی است و همچنین بلوار دریا و جاده ساحل را از دست ندهید.

ویلاهای نوشهر در منطقه چالوس را از دست ندهید

شهر نوشهر در هفت کیلومتری چالوس یکی از مکان هایی است که مانند چالوس مملو از روستاهای زیبا و ییلاقی است. از جمله این روستاها می توان به لاشک اشاره کرد. لاشک روستایی در منطقه کجور است که در ۶۵ کیلومتری شهر نوشار قرار دارد. این روستا با دشتی وسیع در میان کوه های مرتفع، طبیعت بکر و هوای مه آلود، با چشمه ها و آبشارهایش، ذهن مسافرانی را که به خنکی و سرسبزی علاقه مند هستند، به باد می دهد.

روستای نتیل یکی دیگر از ییلاقات نوشهر است که مناظر جذابی دارد. درختان جنگلی، کوه های سرسبز در فصل تابستان و هوای مه آلود آن را به جواهری در میان ییلاقات شمال تبدیل کرده است. کدیر با بافت‌ها و خانه‌های متفاوت که قدمت آن به دوران زرتشتی در ایران، آبشارها، چشمه‌ها و نهرهای روان برمی‌گردد، بهشتی برای مسافرانی است که به ویلاهای شمالی علاقه‌مند هستند.

کلبه های تابستانی اطراف رامسر

یکی دیگر از گزینه های اقامت در کلبه ییلاقی در شمال، اطراف شهر رامسر است که مناطق ییلاقی آن به اندازه خود شهر معروف است و بسیاری از مردم برای رفتن به این مناطق ییلاقی، سفر شمال را انتخاب می کنند. برای رفتن به کلبه های ییلاقی در رامسر می توانید از روستاهای زیر دیدن کنید که جلوه طبیعت در هر یک از آنها فوق العاده و منحصر به فرد است.

روستای جواهرده: یکی از معروف ترین ییلاقات شمال و رامسر است. اینجا هوای فوق العاده، طبیعت بکر و دلنشین، آرامش و خلوت و کلبه های تابستانی زیبا گرد هم آمده اند تا سفری فراموش نشدنی را برای شما رقم بزنند. جواهرده مکانی برای دوست داران عکاسی است، پس اگر می خواهید اینستاگرام شما پر از عکس های طبیعت بی نظیر باشد، به جواهرده بروید. در اطراف جواهرده می توانید به پارک جنگلی صفارود بروید و آبشار زیبای آن را تماشا کنید و از دریاچه قو لذت ببرید.

روستای گرسمازر: این روستا در 40 کیلومتری رامسر، دارای آب و هوای خنک و مناظر زیبا است و کلبه های ییلاقی آن پذیرای مسافران گران قیمت است. اگر در این ویلاها اقامت دارید، می توانید به کوه نوردی نیز بروید و سفر خود را با ورزش های فوق العاده چاشنی کنید.

روستای آزاره یا آذرک: این روستا که به بهشت ​​شناور رامسر معروف است، یک ییلاق سرسبز با آب و هوای مطبوع است و تمام خصوصیات یک بهشت ​​را دارد. دریاچه ماجیران در نزدیکی روستای آذرک یکی از جاذبه های طبیعی گردشگری است.

روستای سادات محله: شهرت این روستا علاوه بر طبیعت زیبا با مناظر دیدنی، آب گرم معدنی آن است که خواص درمانی دارد. چشمه های آب گرم روستای سادات برای درمان دردهای عصبی و عضلانی، بیماری های پوستی و روماتیسم مفید است.

روستای جانت رودبار: روستای ییلاقی جنت رودبار دارای مناظر زیبا و به خصوص آبشارهای پر سروصدا است که تعدادشان کم نیست.

روستای ایزاکی: روستایی خلوت با حدود 500 نفر جمعیت است و آبشارهای ریزبراز و هسیان در این منطقه قرار دارند. از روستاهای ییلاقی همجوار ایزاکی می توان به آکرسر، چک خوفا و گیررود اشاره کرد که هر کدام می توانند برای یک سفر تابستانی ایده آل باشند.

توجه! این مقاله صرفا جهت آشنایی شما با کسب و کار مهمان و اینکه سایت هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد منتشر شده است. اطلاعات بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید