حجم هدر رفت مواد غذایی در اتحادیه اروپا بیش از حجم واردات است


آخرین گزارش اتحادیه اروپا نشان می دهد که میزان مواد غذایی هدر رفته و دور ریخته شده در کشورهای عضو این اتحادیه بیش از میزان مواد غذایی وارداتی است.

حجم غذا هدررفته العربوا بیش از ویلم ایروتا است حجم غذا هدررفته العربوا بیش از ویلم ایروتا است

آخرین گزارش اتحادیه اروپا نشان می دهد که میزان مواد غذایی هدر رفته و دور ریخته شده در کشورهای عضو این اتحادیه بیش از میزان مواد غذایی وارداتی است.

بر اساس این گزارش، سالانه حدود 153 میلیون تن مواد غذایی در اتحادیه اروپا هدر می رود که دوبرابر برآوردهای قبلی و 15 میلیون تن بیشتر از میزان واردات مواد غذایی است.

مقدار گندم تخلیه شده در اتحادیه اروپا به تنهایی برابر با نیمی از گندم صادراتی اوکراین است. اوکراین یکی از بزرگترین صادرکنندگان غلات در جهان است.

فرانک مک‌ایلسن، یکی از محققانی که در انتشار این گزارش مشارکت داشته است، می‌گوید: «در شرایطی که قیمت مواد غذایی و بحران هزینه‌های زندگی در اتحادیه اروپا موج می‌زند، باید گفت که این یک رسوایی است. اتحادیه اروپا اکنون فرصتی عالی برای تنظیم برنامه های الزام آور قانونی برای کاهش ضایعات غذایی خود تا سال 2030 دارد.

بر اساس گزارش سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو)، قیمت جهانی مواد غذایی در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته هشت درصد افزایش یافته است. دلیل اصلی بدون شک جنگ در اوکراین است.

قیمت گندم، ذرت و سویا در سال جاری حتی از رکوردهای ثبت شده در اوج بحران مالی جهانی در سال 2008 نیز فراتر رفته است.

عبدالرضا عباسیان، تحلیلگر بازار غلات و اقتصاددان ارشد سابق فائو، می گوید: «دوران غذای ارزان به پایان رسیده است و احتمالاً قیمت ها حتی پس از پایان جنگ روسیه و اوکراین نیز بالا خواهد ماند.

اولیویه دو شوتر، گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد فقر می گوید: «مشکل این است که صنعت کشاورزی مدرن، سود و سود مالی را بر ضایعات اولویت می دهد.

او می‌گوید: «شرکت‌های زنجیره توزیع مواد غذایی ترجیح می‌دهند برای سود بیشتر، غذا را به جای ارزان‌شاندن دور بریزند و این یکی از عوامل هدر رفت بی‌سابقه مواد غذایی است».

انتظار می رود اتحادیه اروپا در اواخر سال جاری پیشنهادهایی را برای جلوگیری از هدر رفت مواد غذایی ارائه کند. 43 سازمان غیرانتفاعی سبز از تقاضای اتحادیه اروپا برای کاهش 50 درصدی زباله تا سال 2030 حمایت کردند.

پیوتر بارزاک، افسر ارشد سیاست در آژانس محیط زیست اروپا (EEB) می گوید: «همه کشورهای اتحادیه اروپا متعهد شده اند که ضایعات غذایی را به نصف بر اساس اهداف توسعه پایدار سازمان ملل کاهش دهند. با این حال، نمی توان در ده سال آینده دستاوردهای قابل توجهی را انتظار داشت و اقتصادهای ما به تولید مقادیر بسیار زیادی ضایعات غذایی ادامه خواهند داد.

دیدگاهتان را بنویسید