حضور فعال کارکنان در اینستاگرام علیرغم محدودیت ها؛ برای چه کسی پست می گذارید؟


علیرغم محدودیت های اینترنتی اعمال شده در برخی رسانه های اجتماعی، شهید حضور فعال مسئولان در اینستاگرام هستند.

پیش از این حضور فعال کارکنان در سایر شبکه های اجتماعی فیلتر شده مانند توییتر دیده می شد. اما امروزه در حالی که دسترسی به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و واتس اپ و همچنین اینترنت تنها در ساعات خاصی از شبانه روز امکان پذیر است و در صورت استفاده از فیلترشکن، حضور فعال کارکنان اینستاگرام جای سوال دارد! اگر اینستاگرام به دلایل امنیتی قطع شود، مقامات واقعاً در مورد چه کسانی پست می گذارند؟

گروه های هارون

بیشتر بخوانید: فیلتر دائمی اینستاگرام و واتس اپ تایید شد. تیری به قلب کارآفرینان اینترنتی؟

حضور فعال مسئولان در اینستاگرام

عیسی زارع پور 9 شهریور امسال از ایجاد محدودیت های اینترنتی خبر داد. زارع پور در جلسه شورای دولت، انجام دهید امکان قطع کردن اینترنت وی به مرگ مهسا امینی پس از اعتراض مردم اشاره کرد و گفت: «پهنای باند کم نشده است. ما به طور مستمر این موضوع را رصد می کنیم. به دلیل مسائل امنیتی و بحث هایی که این روزها در جریان است، گاهی محدودیت ها توسط دستگاه های امنیتی قابل تصمیم گیری و اعمال است، اما در مجموع کاهش پهنای باندی نداشته ایم و پهنای باند مورد نیاز کشور را به صورت روتین تامین می کنیم.

به این ترتیب در پی اظهارات وزیر ارتباطات، محدودیت هایی که از قبل به دلیل اجرای طرح حفاظتی ایجاد شده بود تشدید شد و منجر به محدودیت اینترنت و قطع آن در ساعات خاصی از شبانه روز شد. و همچنین کاربرانی با فیلترینگ گسترده در پلتفرم هایی مانند واتس اپ و اینستاگرام بازی هایی مانند کلش اف کلنز و غیره

حضور فعال مسئولان در اینستاگرام

در حالی که دسترسی به اینترنت دشوار است و امکان استفاده از فیلتر در ساعات خاصی از شبانه روز وجود دارد، حضور فعال کارکنان در اینستاگرام غیر منطقی به نظر می رسد.

از میان کارمندانی که حضور گرمی در اینستاگرام داشتند فیلتر شدند ابراهیم رئیسی، محمد باقر قالیباف، ناصر کنعانی، حسین امیرعبداللهیان، عزت الله ضرغامی و سارا فلاحی نقل شده.

به نظر می رسد نقض قانون در با استفاده از فیلتر در بین مسئولان و افرادی که بر اجرای طرح حفاظتی اصرار دارند، متداول است که به قوانینی که تعیین می کنند پایبند نباشند. اما سوال اینجاست که مسئولان از چه نوع فیلترینگی استفاده می کنند؟ شاید این به افراد دیگر کمک کند به پست هایی برسند که این روزها بازدید نمی شود!

از بین افراد ذکر شده، مدال بیشترین فعالیت در اینستاگرام به آن تعلق می گیرد محمد باقر قالیباف می رسد رئیس شورای اسلامی در جدیدترین پست خود در اینستاگرام بخشی از سخنان خود در افتتاحیه نهمین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام را منتشر کرد. همچنین قالیباف در پستی دیگر بخشی از سخنان پیش از دستورش در مجلس را با عنوان «اعتراض اصلاح طلبان منجر به تغییر تصمیمات می شود» منتشر کرد.

ابراهیم رئیسی در جدیدترین پست خود به سخنرانی رهبری در جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه های نیروهای مسلح پرداخت. اما پست های قبلی او به تاریخ 10 و 11 مهر است.

نفر بعدی ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه است که در اینستاگرام حضور دارد. کنعانی در تازه ترین پست خود به اظهارات جو بایدن واکنش نشان داد و گفت: سال هاست که مردم جهان چهره واقعی و بدون نقاب حقوق بشر آمریکایی را در فلسطین، افغانستان، عراق، یمن، لیبی، سوریه و … می بینند. و حتی در خاک آمریکا و آنها انجام می دهند. بهتر است آقای جو بایدن قبل از ژست های بشردوستانه کمی به وضعیت حقوق بشر در کشورش فکر کند، هرچند ریا فکری نباید کرد. رئیس‌جمهور آمریکا باید از تحریم‌های بی‌سابقه و فلج‌کننده بی‌سابقه و فلج‌کننده علیه ملت ایران که اقداماتش علیه هر ملتی مصداق بارز جنایت علیه بشریت است، ناراحت شود.

در جدیدترین پست حسین امیرعبداللهیان، گفتگوی تلفنی او با وزیر امور خارجه در ایتالیا را می بینیم و ضرغامی نیز توییتی را که درباره دیدار با بهمن فرمان آرا منتشر کرده، در استوری اینستاگرامش منتشر کرده است.

حضور فعال مسئولان در اینستاگرام

زارع پور درباره زمان فیلتر شدن اینستاگرام و واتس اپ می گوید: «تصمیم گیری در این مورد به عهده من نیست. شما باید از وزیر کشور به عنوان رئیس شورای امنیت ملی بخواهید.» برای همیشه فیلتر شود.

منتظری با انتقاد از مسئولان و در همایشی که برای بررسی نقش نخبگان در تبیین جهاد برگزار شد، گفت: ای کاش زمانی که مقام معظم رهبری موضوع مقابله با تهاجم فرهنگی فضای مجازی و ایجاد شبکه ملی اطلاعات را برجسته کردند، عمل می کردیم. وی که در گذشته مسئولیت ایجاد این شبکه را بر عهده داشت، در توییتی فیلترینگ اینترنت را زیر سوال برد، ای کاش جلسه و مناظره ای برگزار می شد تا با شواهد روشن ثابت کنم که او در این جنایت دست داشته است.

وی همچنین تصریح کرد: زمانی که هنوز کسب و کار مردم در فضای مجازی نبود، باید آینده نگری می داشتیم، بنابراین به جای استفاده از برنامه خارجی و با کمک فکر جوانان، شبکه داخلی ایجاد کردیم. این ایرادات، اشتباهات و پیش‌اندیشی‌ها با بی‌توجهی به تاکیدات مقام معظم رهبری، امروز به اینجا آمده‌ایم تا در واتس‌اپ و اینستاگرام کلاس‌های جنایت، فحشا و فحشا را ببینیم.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد حضور فعال مسئولان در اینستاگرام با وجود محدودیت ها چیست؟ او در بخش نظرات نظرات خود را با تکراتو در میان گذاشت اخبار فناوری با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید