حقایق جالبی که درباره موهای زیر بغل نمی دانستیدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بدون شک; بسیاری از افراد در دوره های مختلف زندگی خود به این فکر کرده اند که چرا مو در ناحیه زیر بغل رشد می کند. شاید شما فکر می کنید که این موها بی ارزش و بی ارزش هستند. اما در واقع نقش مهمی در عملکرد بدن دارند که در این قسمت در مورد آن صحبت خواهیم کرد و از فواید آن خواهیم گفت.

دلایل رشد موهای زیر بغل

در دوران بلوغ، تغییرات هورمونی باعث رشد مو در زیر بغل و سایر قسمت های بدن می شود. در واقع، با نزدیک شدن به بزرگسالی، متوجه خواهید شد که موهای خاکستری نازک که تقریباً نامرئی بودند، اکنون شروع به تغییر و ضخیم شدن کرده اند. در حقیقت؛ ابتدا موهای ناحیه تناسلی رشد می کنند و حدود دو سال بعد موهای زیر بغل ظاهر می شوند. البته این روند؛ در هر انسان به اندازه رشدش. در سنین مختلف اتفاق می افتد.

فواید موهای زیر بغل

برای درک بهتر دلیل رشد و وجود این موهای به ظاهر ناراحت کننده زیر بغل، بهتر است با فواید آن آشنا شوید که عبارتند از:

تنظیم دمای بدن

یکی از وظایف اصلی موهای زیر بغل، تنظیم دمای بدن است. موها ممکن است به هوای سرد یا گرمای بیش از حد در تماس با این ناحیه حساس حساس باشند. محافظت

حفظ رطوبت

همچنین به حفظ رطوبت یا کاهش سرعت تولید عرق کمک می کند. بنابراین از چکیدن عرق جلوگیری می کند.

اصطکاک را کاهش دهید

وجود موهای زیر بغل از تماس پوست با پوست جلوگیری می کند. بنابراین، حساسیت و اصطکاک را کاهش می دهد. به خصوص زمانی که ورزش می کنید؛ از سوی دیگر، نباید فراموش کنید که اگر این موها بلند شدند، آنها را کوتاه کنید، در غیر این صورت موهای زیر روییده وجود خواهند داشت.

آزادسازی فرمون

زیر بغل پیام رسان های شیمیایی آزاد می کند که برای هر فرد منحصر به فرد است. این پیام رسان ها که به عنوان فرمون شناخته می شوند، مواد شیمیایی هستند که بدن به طور طبیعی تولید و آزاد می کند تا به عنوان سیگنال های بویایی عمل کنند، به ویژه برای جذب جنس مخالف. در واقع این موها هستند که آنها را به دام می اندازند و از رها شدن و تابش آنها جلوگیری می کنند.

جالب است بدانید که «فرومون» کلمه جدیدی است که از زبان یونانی گرفته شده است و به معنای هر ماده شیمیایی ترشح شده توسط حیوان است که بر فیزیولوژی یا رفتار سایر اعضای همان گونه تأثیر می گذارد. این تعریف در اواسط قرن بیستم رایج شد. از آن زمان، عطرسازان شروع به ساخت عطرهایی کردند که مطابق با ماهیت این پیام رسان ها طراحی شده است.

جلوگیری از ناراحتی و بیماری

اصلاح نکردن یا اپیلاسیون موهای زیر بغل خطر ابتلا به آلرژی را کاهش می دهد و همچنین از پوست در برابر قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، آلودگی و کثیفی محافظت می کند. به همین دلیل بسیاری از پزشکان توصیه می کنند موهای زیر بغل را از ریشه و ریشه نتراشید و با قیچی کوتاه کنید تا کمتر مشخص شود و بتوانید از مزایای آن بهره مند شوید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید