حکومت در امر به معروف و نهی از منکر مصمم استبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سیدابراهیم رئیسی صبح امروز در دیدار اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه این دیدار همزمان با آغاز ایام عزاداری ماه محرم است. و امام حسین (ع) را پرچمدار این فریضه مهم دینی خواند و گفت: نهضت عظیم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و شهادت مظلومانه ایشان گواه بر اهمیت فراوان امر به معروف و نهی از منکر است. در دین اسلام

رئیس جمهور امر به معروف و نهی از منکر را وظیفه همه آحاد امت اسلامی دانست و تصریح کرد: جامعه ای که نسبت به این فریضه بسیار مهم دینی حساس نباشد، جامعه زنده ای نیست. برای داشتن جامعه ای برابر با انقلاب اسلامی، امر به معروف و نهی از منکر نباید در جامعه تضعیف شود.

بیشتر بخوانید:

وی با اشاره به تکلیف قانونی دولت و دستگاه های اجرایی برای اجرای قانون امر به معروف و نهی از منکر گفت: همه دولتمردان و دستگاه ها در این زمینه مسئولیت دارند و باید با دقت و جدیت به وظایف خود عمل کنند.

آیت الله رئیسی در ادامه بر ظرفیت های عظیم مردم و سازمان های مردم نهاد کشور برای احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد و تصریح کرد: هر جا که به مردم تریبون داده شود موفقیت حاصل شده است. اصولا هنر امام خمینی (ره) و رهبری این است که مردم را به میدان بیاورند، بنابراین نباید از این ظرفیت بزرگ غافل شد.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر ضرورت بی توجهی به فضاهای دروغین در مسیر امر به معروف و نهی از منکر افزود: متأسفانه گاهاً مشاهده می شود که برخی افراد تحت تأثیر فضاها از وظایف مقرر و قانونی خود کوتاهی می کنند که این امر خطرناک است زیرا دشمن او از همین اهرم ها استفاده می کند و برای عقیم نگه داشتن بسیاری از مسائل مهم کشور، با فضاسازی برخی مدیران را منفعل می کند.

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود بر لزوم شفاف سازی و تنویر افکار عمومی در حوزه معروف و منکر تاکید کرد و از صاحبان نفوذ کلام خواست تا تفاوت بین افراد را به وضوح برای مردم توضیح دهند. حقوق و حقوق جامعه

رئیس جمهور با بیان اینکه اگر امنیت اجتماعی، اقتصادی و اخلاقی در جامعه وجود نداشته باشد همه متضرر می شوند افزود: همه باید مسیر تامین امنیت اقتصادی و اخلاقی را طی کنند تا جامعه از ناهنجاری ها به دور باشد.

وی با بیان اینکه دولت در امر به معروف و نهی از منکر به ویژه در امور اقتصادی و اجتماعی مصمم است، تصریح کرد: در این حوزه وظیفه دولت از هر نهادی بیشتر است و قدردان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر هستیم. چه شر است که با عملکرد سازگار باشد. این وظیفه مهم دینی به دولت کمک می کند.

رئیسی در ابتدای سخنان خود ضمن تسلیت به خانواده های سیل زدگان در نقاط مختلف کشور از تلاش ها و تلاش های دستگاه های مختلف برای کمک به سیل زدگان قدردانی کرد.

پیش از سخنان حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی رئیس و هاشمی گلپایگانی دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر و همچنین سردار احمد وحیدی وزیر کشور، دکتر محمدمهدی اسماعیلی وزیر کشور جهت گیری، سردار حسین اشتری فرمانده کل نیروی انتظامی کشور و آیت الله کعبی نماینده مجلس خبرگان رهبری به عنوان اعضای این ستاد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات این ستاد گروه تحت رهبری خود به بیان نظرات، دیدگاه ها و گزاره های خود در زمینه امر به معروف و نهی از منکر پرداختند.

نحوه تعامل دولت با ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر، تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در نهادهای دولتی، اجرای قانون حمایت از امر به معروف و نهی از منکر، مقابله با آسیب های فضای مجازی و ناهنجاری های سازماندهی شده در حوزه فرهنگ پرهیز از ایجاد دو قطب در جامعه در امر به معروف و نهی از منکر و لزوم پیوست فرهنگی به تمامی فعالیت ها در این حوزه و تقویت تشکل های مردمی برای احیای این فریضه مهم دینی از مهمترین موضوعاتی است که سخنرانان در حضور رئیس جمهور در این جلسه مطرح کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید