خبر افزایش قیمت 4 لبنیات پرطرفدار تکذیب شدبه گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، مسعود امرالهی در خصوص نامه اخیر انجمن لبنیات مبنی بر عدم امکان تخصیص 50 درصدی تولیدات خود به چهار گروه لبنیات جهت تنظیم بازار، افزود: امروز در جلسه ای با حضور نمایندگانی سازمان حمایت از مصرف‌کننده و تولیدکننده، فروشگاه‌های زنجیره‌ای، بازرسی اتاق اصناف و سوپرمارکت‌های استان تهران، مشکل نسبت سود تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

بیشتر بخوانید:

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ابلاغ مصوبه سود بین تولیدکنندگان و توزیع کنندگان، تصریح کرد: بر اساس این مصوبه مقرر شد تولیدکنندگان به 50 درصد از تولید خود را به تولید چهار نوع لبنیات، تنظیم بازار و توزیع کنندگان علاوه بر تامین نیاز بازار محصولات مصرفی با قیمت های از پیش تصویب شده اختصاص دهند.

وی گفت: در واقع مشکل اصلی دامداران حاشیه سود بین تولید و توزیع بود که با دخالت دولت و تحلیل قیمت این مشکل حل شد. به غیر از چهار نوع لبنیات، مقررات قیمتی سایر لبنیات افزایش نخواهد یافت.

وی افزود: بر اساس مصوبه دولت، شهروندان شیر پاستوریزه را 900 گرم به قیمت 15 هزار تومان، شیر کم چرب 18 هزار تومان، پنیر یوف را 400 گرم را 37 هزار تومان و ماست را 2.5 کیلوگرم به قیمت 49 تا 80 تا 80 تومان خریداری کنند. روش قبلی خرید فروشگاه های زنجیره ای و فروشگاه های خرده فروشی در سراسر کشور.

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی از هموطنان خواست برای برخورد قانونی با متخلفان، گرانی یا کمبود فرآورده های شیر در بازار را با شماره تلفن 124 سازمان جنایی اطلاع دهند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید