خطرات مصرف مسکن هنگام ابتلا به آنفولانزابه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، با شروع بیماری هایی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی بدون اینکه متوجه شوید مصرف این داروها می تواند شما را در معرض خطر بزرگی قرار دهد سراغ مسکن ها می روید. اگر آنفولانزا دارید و داروهای مسکن مصرف می کنید، خود را در معرض خطر بزرگی قرار می دهید.

بیشتر بخوانید:

استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی در هنگام سرماخوردگی ممکن است خطر حمله قلبی را افزایش دهد. مصرف ایبوپروفن یا سایر داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی که می توانند به تسکین علائم سرماخوردگی یا آنفولانزا کمک کنند ممکن است بی ضرر به نظر برسد، اما تحقیقات جدید خلاف این را نشان می دهد و ممکن است خطر حمله قلبی را افزایش دهد.

دکتر Cheng-Chongfeng از بیمارستان ملی دانشگاه تایوان و همکارانش اخیراً یافته‌های خود را در مجله بیماری‌های عفونی گزارش کرده‌اند که نشان می‌دهد (داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی) که مسکن‌های درد هستند، عوارض جانبی در افراد مبتلا به آنفولانزا دارند.

ایبوپروفن و آسپرین نمونه هایی از دو داروی غیراستروئیدی هستند و بسیاری از افراد از این داروها برای تسکین برخی از علائم سرماخوردگی، آنفولانزا و سایر عفونت های حاد تنفسی مانند تب و سردرد استفاده می کنند.

به گفته دکتر فنگ و همکاران، تحقیقات قبلی ارتباط بین استفاده از NSAID ها و عفونت های حاد تنفسی را با افزایش خطر حمله قلبی نشان داده است.

با این حال، این تیم اشاره می کند که هیچ مطالعه ای برای ارزیابی اینکه آیا استفاده از مسکن های NSAID در طول آنفولانزا با خطر بیشتر حمله قلبی مرتبط است یا خیر، انجام نشده است.

خطر حمله قلبی با استفاده از داروهای غیر استروئیدی در طول دوره 2.7 برابر افزایش می یابد:

برای این مطالعه، محققان از داده های برنامه بیمه سلامت ملی تایوان برای شناسایی 9793 بیمار بستری شده برای حمله قلبی بین سال های 2007 تا 2011 استفاده کردند.

محققان خطر حمله قلبی را در میان بیماران در چهار سناریو مختلف ارزیابی کردند: در هنگام عفونت‌های تنفسی حاد، در هنگام استفاده از NSAIDs، استفاده از NSAID در هنگام عفونت‌های حاد تنفسی، بدون قرار گرفتن در معرض NSAIDs یا عفونت‌های حاد تنفسی. استفاده از NSAID به تنهایی با افزایش 1.5 برابری خطر حمله قلبی همراه بود، در حالی که عفونت های حاد تنفسی به تنهایی خطر حمله قلبی را 2.7 برابر افزایش دادند.

خطر حمله قلبی در بیماران مبتلا به عفونت های حاد تنفسی و استفاده از داروهای غیر استروئیدی 3.4 برابر افزایش می یابد. زمانی که داروی غیراستروئیدی به صورت داخل وریدی در بیمارستان تزریق شد، خطر حمله قلبی 2.7 برابر بیشتر بود.

این یافته‌ها فقط مشاهده‌ای هستند، بنابراین نمی‌توانند ثابت کنند که استفاده از NSAID در طول عفونت‌های حاد تنفسی مستقیماً خطر حمله قلبی را افزایش می‌دهد. با این حال، محققان توصیه می کنند که پزشکان و بیماران در استفاده از NSAID ها برای تسکین علائم عفونت های حاد تنفسی احتیاط کنند.

درمان های خانگی برای آنفولانزا

دکتر فنگ می افزاید که داروهایی که درد را به روشی غیر از داروهای غیراستروئیدی کاهش می دهند (مانند استامینوفن) ممکن است جایگزین خوبی در هنگام عفونت های حاد تنفسی باشند.

این تیم توصیه می کند که مطالعات آینده بر روی این که کدام NSAID ها برای عفونت های حاد تنفسی ایمن تر هستند تمرکز کنند. آنها همچنین باید ارزیابی کنند که چگونه شدت خطر حمله قلبی با NSAID ها را تحت تأثیر قرار می دهد و اینکه آیا برخی از بیماران بیشتر از سایرین در معرض خطر حمله قلبی هستند یا خیر.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید