خودآگاهی GPT-3 به مرحله ای رسیده است که درباره خود مقاله می نویسد


گزارش آکادمیک در مورد هوش مصنوعی GPT-3 در مورد خودش می تواند نشان دهد که الگوریتم های کامپیوتری به سطحی رسیده اند که می توانند خودشان فکر کنند.

داستان از این قرار است که محققی در آزمایشی از الگوریتم GPT-3 می‌خواهد تا یک مقاله علمی برای او بنویسد و آن مقاله در حال حاضر در محله‌ای است که توسط همتایان بررسی شده است. اکنون یک سوال اساسی مطرح می شود و آن اینکه آیا هوش مصنوعی جای محققان را خواهد گرفت؟

آقای بیلت

بیشتر بخوانید: تولید سوخت موشک از باکتری؛ سوخت قوی تر و در عین حال سالم تر!

مقاله آکادمیک هوش مصنوعی GPT-3 برای خودتان!

المیرا عثمانوویچ تونستروم در مقاله ای که در Scientific American منتشر شده است، می گوید که این پروژه در ابتدا به عنوان یک آزمایش ساده برای تعیین اینکه الگوریتم تولید متن OpenAI چقدر می تواند برای خودش بنویسد آغاز شد. اما اکنون نتیجه کار برای چاپ در یک مجله علمی در دست بررسی است. دستورالعمل اصلی این محقق سوئدی برای این الگوریتم بسیار ساده بود:

یک مقاله 500 کلمه ای در مورد GPT-3 بنویسید و منابع و منابع علمی را در آن بگنجانید.

اما زمانی که الگوریتم شروع به تایپ می کند و المیرا با نتایج مواجه می شود، شگفت زده می شود. تونستروم که در زمینه علوم اعصاب و فناوری سلامت در دانشگاه گوتنبرگ سوئد کار می کند، می گوید که نتیجه بسیار شبیه به مقالات علمی امروزی است. او با کمک Stein Steingrimson که اکنون به عنوان نویسنده سوم مقاله همراه با GTP-3 و Tunström معرفی شده است، حداقل دستورالعمل های این الگوریتم را برای به دست آوردن یک مقاله جامع برای این الگوریتم کامپیوتری تعریف کرد.

مقاله هوش مصنوعی GPT-3 برای خودتان!

این الگوریتم در نهایت ظرف دو ساعت مقاله ای با عنوان “آیا GPT-3 می تواند به تنهایی و با کمترین مداخله انسانی یک مقاله آکادمیک بنویسد؟” تولید کرد. این مقاله اکنون به عنوان پیش چاپ در مرجع HAL منتشر شده است.

تانستروم گفت که پس از پایان نوشتن مقاله، از این هوش مصنوعی پرسیده است که آیا هنگام نوشتن مقاله با تضاد منافع مواجه شده است یا پاسخ الگوریتم منفی است. او سرانجام مجوز انتشار مقاله را از هوش مصنوعی دریافت کرد و اکنون این مقاله را برای بررسی و انتشار رسمی به مجله‌ای که هنوز نامش فاش نشده است ارسال کرده است.

المیران عثمانوویچ می گوید که مشکل بزرگ انتشار این مقاله، موضوع مالکیت آن بود، زیرا از آنجایی که توسط یک هوش مصنوعی نوشته شده است، عملاً نام قانونی ندارد. وی ادامه می دهد که وجود چنین مقاله ای ایده مقالات علمی سنتی را زیر سوال می برد. البته آنچه می دانیم این است که دری باز است، اما باید امیدوار باشیم که جعبه پاندورا باز است!

بیشتر بخوانید:

نظرات خود را در مورد نوشتن مقاله ای در مورد GPT-3 برای هوش مصنوعی با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید تکراری، به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید