خودروهای تار و 207 قطعا در بورس کالا عرضه خواهند شد


رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با توجه به پذیرش 2 محصول تارا و 207 در بورس کالا، عرضه آنها انجام شده و با توجه به اینکه به روز رسانی قیمت…

ходро تارا در 207 حتما در بورس عرضه خواهد شدходро تارا در 207 حتما در بورس عرضه خواهد شد

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: با توجه به پذیرش 2 محصول تارا و 207 در بورس کالا، عرضه آنها انجام می شود و با توجه به اینکه تحقق قیمت محصولات جزو حقوق سهامداران است. ، مدیران ایران خودرو موظفند اقدامات لازم را در جهت رعایت حقوق سهامداران انجام دهند.

مجید عشقی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به اطلاعیه ایران خودرو در خصوص لغو تحویل خودروهای تارا و 207 به بورس کالا اشاره کرد و گفت: روند پذیرش خودرو در بورس کالا را آغاز کرده ایم و در همین راستا. ، در مراسم افتتاحیه تجارت خودرو اعلام کردیم. من انجام دادم، راهی که در این منطقه طی کرده ایم، جاده بی بازگشت است.

وی تصریح کرد: باید از ابتدا عرضه خودرو به صورت مرحله‌ای انجام می‌شد و عرضه با خودروهایی با قیمت بالاتر و حساسیت کمتر به قیمت آغاز می‌شد تا به مرور زمان برای ورود خودروهای دیگر برنامه‌ریزی شود.

عشقی اعلام کرد که پس از پذیرش خودرو در بورس کالا، پذیرش تارا و 207 نیز در راه است که مورد بحث قرار گرفت.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار خاطرنشان کرد: معمولاً بین پذیرش کالا و تحویل آن کالا همیشه فاصله زمانی وجود دارد و مدت زمانی لازم است تا مقدمات انجام و تحویل انجام شود.

وی تاکید کرد: در حوزه پذیرش همه کالاها در بورس کالا با مقاومت مواجه شده‌ایم و تقریباً می‌توان گفت در همه کالاها مانند پتروشیمی، محصولات فلزی و سیمان همیشه مقاومت وجود داشته است.

به گفته عشقی با خودروها هم با مقاومت مواجه هستیم اما قطعا جاده بی بازگشت است و باید تحویل انجام شود.

رئیس سازمان بورس با بیان اینکه این یکی از حقوق سهامداران است که باید رعایت شود، گفت: مدیران شرکت های خودروسازی نیز مسئولیت دارند اقدامات لازم را برای رعایت حقوق سهامداران انجام دهند.

وی بر آگاهی سازمان بورس از شرایط و حساسیت های بازار خودرو تاکید کرد و افزود: از سال گذشته روند افزایش تولید و کاهش فشار مالی بر خودروسازان دنبال شد و اصلاحاتی در این زمینه در سه گانه انجام شد. ماه های تابستان

عشقی تصریح کرد: سازمان بورس و بورس کالا قطعا این موضوع را پیگیری می کند تا خودروهای تارا و 207 در زمان مناسب در بورس کالا عرضه شوند.

به گفته رئیس سازمان بورس؛ با توجه به پذیرش این 2 خودرو در بورس کالا، الزاما باید تحویل آنها انجام شود.

وی با بیان اینکه ممکن است بین پذیرش و تحویل تارا و 207 در بورس کالا فاصله زمانی وجود داشته باشد، افزود: برای شکستن مقاومت و همچنین تحویل در بورس به زمان و تعامل با ذینفعان نیاز داریم، بنابراین شرایط مهیا است. .

دیدگاهتان را بنویسید