خودروهای زر ماکارون کی عرضه می شوند؟


گروه صنعتی زر، سازنده زر ماکارون، از تولید خودرو خبر داد. شایعات حاکی از آن است که این خودروساز جدید می خواهد با ایران خودرو رقابت کند و…

گروه صنعتی زر، سازنده زر ماکارون، از تولید خودرو خبر داد. شنیده ها حاکی از آن است که این خودروساز جدید می خواهد رقیب ایران خودرو و سایپا شود. خودروهای این گروه صنعتی چه زمانی وارد بازار کشور می شوند؟

خبر خودروسازی گروه زر مدت هاست که در خبرها بوده است. اما چندی پیش مدیرعامل این مجموعه اعلام کرد که زر خودرو مجوزهای جدیدی برای تاسیس کارخانه خودروسازی از وزارت حراست دریافت کرده است.

به گفته عضو هیئت مدیره گروه صنعتی زر؛ مجوز ساخت زر خودرو برای گروه صنعتی زرماکارون از سوی وزارت ایمنی صادر شد.

گروه صنعتی زر، سازنده زر ماکارون، از تولید خودرو خبر داد. شنیده ها حاکی از آن است که این خودروساز جدید می خواهد رقیب ایران خودرو و سایپا شود. خودروهای این گروه صنعتی چه زمانی وارد بازار کشور می شوند؟

به گزارش تجارت نیوز، خبر خودروسازی گروه زر مدت هاست که در میان خبرها بوده است. اما چندی پیش مدیرعامل این مجموعه اعلام کرد که زر خودرو مجوزهای جدیدی برای تاسیس کارخانه خودروسازی از وزارت حراست دریافت کرده است.

به گفته عضو هیئت مدیره گروه صنعتی زر؛ مجوز ساخت زر خودرو برای گروه صنعتی زرماکارون از سوی وزارت ایمنی صادر شد.

بر اساس این وعده، قطب سوم تولید خودرو در کشور متولد می شود و رقیب جدید ایران خودرو و سایپا خواهد شد. خودروسازی که قول تولید یک میلیون خودرو در سال را داده بود.

پیش از این مرتضی سلطانی یکی از مدیران گروه صنعتی زر درباره تولید خودروهای جدید توضیح داده بود و گفته بود: انقلابی در خودروسازی ایران ایجاد می شود و خودروهای کاملا متفاوتی وارد بازار می شود. خودروهایی متفاوت از خودروهای تولید شده در 40 سال گذشته. یکی دیگر از وعده های این گروه تولید خودروهای باکیفیت و اقتصادی است.

مرتضی سلطانی یکی از مدیران این مجموعه پیشتر اعلام کرده بود: با توجه به اینکه این مجموعه دارای برندهای معتبر بسیاری در صنایع غذایی است، توانسته بزرگترین پروژه در زمینه شیرینی و شکلات را طراحی و به مرحله تولید برساند. از کمیت، کیفیت و زنجیره ارزش در جهان خودروسازی نیز می تواند انقلاب بزرگی ایجاد کند.

زمان تحویل و قیمت احتمالی مصنوعات طلا

این خودروها کی عرضه می شوند؟ زار اعلام کرد که خودروهای اقتصادی تولید می کند. قیمت احتمالی این محصولات چقدر است؟

چندی پیش فربد زاوه کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت نیوز گفت: اگر این گروه صنعتی فعالیت خود را آغاز کند، حدود دو تا سه سال دیگر می تواند خودرو را به بازار عرضه کند. اما به نظر نمی رسد تیراژ این شرکت بیش از پنج تا ده هزار واحد باشد. البته این شماره تیراژ برای شرکت های تخصصی خودروسازی نیز می باشد. اما این شرکت در صنعت خودروسازی تخصص ندارد.

این کارشناس صنعت خودرو در خصوص قیمت محصولات طلا افزود: این شرکت مدعی تولید خودروهای کم مصرف است. در حالی که با قدرت خرید فعلی مردم، خودروهای اقتصادی باید بین 200 تا 300 میلیون تومان قیمت داشته باشند. اما اگر شرکت هایی غیر از خودروسازان معروف وارد عمل شوند، به دلیل هزینه های بالای تولید، نمی توان انتظار تولید خودروی ارزان قیمت را داشت. حتی اگر این شرکت محصولی به نام رنو کوید در داخل کشور تولید کند، قیمت بالایی دارد. در نتیجه با قیمت بالایی فروخته می شود.

البته عضو هیئت مدیره گروه صنعتی زر اعلام کرد: نمی توان زمان دقیق تولید خودرو در گروه صنعتی زر را اعلام کرد. موفقیت در این زمینه به مذاکرات تولیدی و تجاری ما بستگی دارد، اما مردم باید امیدوار باشند که در آینده نزدیک گروه صنعتی زرماکارون محصولی باکیفیت و با تعادل مناسب تولید کند. (ایلنا)

دیدگاهتان را بنویسید