درباره علی باقری کنی بیشتر بدانیدبه گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، علی باقری کنی در سال 1346 فرزند محمدباقر باقری کنی نماینده سابق مجلس خبرگان رهبری و دانش آموخته علوم و اقتصاد اسلامی از دانشگاه امام صادق (ع) به دنیا آمد. همچنین تجربه تدریس اقتصاد در دانشگاه را دارد. محمدرضا مهدوی کنی عموی علی باقری کنی است که نخست وزیر سابق ایران و رئیس سابق مجلس خبرگان رهبری بود. همچنین حجت الاسلام محمد باقر باقریکانی پدر علی از سال 1394 با حکم حضرت آیت الله خامنه ای (ره) مقام معظم رهبری به عضویت هیئت امنای مؤسسه جامع الصادق درآمد.

بیشتر بخوانید:

باقری درباره حضور 5 ساله خود به عنوان یکی از اعضای ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای و رویکردهای جناح های مقابل به مذاکرات در آن دوران گفت: در حوزه روابط خارجی کشورها تقریباً مانند روابط مردمی است. یک کشور در رابطه با کشور دیگر، این طرف اول رفتار خود را نسبت به طرف دوم تنظیم می کند. من رفتارم را بر اساس ارزیابی خودم از رفتار شما تنظیم می کنم. مثلاً اگر فرض کنم شما تجربه زیادی در موضوع هسته ای دارید، هرگز در جلسه ای با شما صحبت نمی کنم. چون میدونم خیلی از من بلندتر هستی، نمیتونم از پس تو بر بیام. وقتی می‌آیم با شما در مورد مسائل هسته‌ای صحبت کنم، معتقدم دانش من از شما بیشتر است، اما ممکن است این ارزیابی اشتباه باشد. در دولت هم همینطور است، آنها سیاست خود را تنظیم می کنند و بر اساس ارزیابی های خود عمل می کنند.

علی باقری کنی در ستاد انتخاباتی سعید جلیلی

در سال 1392 علی باقری کنی رئیس ستاد انتخاباتی سعید جلیلی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بود. پس از پیروزی حسن روحانی در این انتخابات، وی در کنار سعید جلیلی به یکی از منتقدان جدی مذاکرات هسته ای در دولت روحانی تبدیل شد. وی پس از توافق ژنو در سال 2014 که سلف توافق برجام بود، در مجلس حضور یافت و از محتوای مذاکرات و توافقات انتقاد کرد. باقری در موارد دیگر از جمله حضور در شبکه افق سیما به انتقاد از عملکرد تیم سیاست خارجی دولت پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید