درباره پرتغال و دیدنی های آن بیشتر بدانید


پرتغال یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپاست که با قلعه ها و دیوارهای باشکوه احاطه شده است. این کشور اروپایی کوه ها و سواحل زیبایی دارد. غذاهای محلی لذیذ و نوشیدنی های پرتغالی با طراوت نیز شهرت جهانی دارند. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با این کشور دیدنی اروپایی آشنا کنیم.

پرتغال کجاست؟

پرتغال کشوری است که در ساحل اقیانوس اطلس در جنوب غربی اروپا واقع شده است. این کشور که زمانی بزرگترین قدرت در قاره اروپا بود، شباهت های جغرافیایی و فرهنگی زیادی با کشورهای اروپای شمالی و سواحل مدیترانه دارد. سواحل سرد و صخره ای شمال کشور و کوه های مرکزی آن به ندرت برای اقامت یا گشت و گذار انتخاب می شوند، اما بخش های جنوبی و منطقه آلگاروه گرم و حاصلخیز هستند. کوه های سنگی استلا که بین رودخانه های تاگوس و موندوگو واقع شده اند، بلندترین نقطه روی زمین هستند.

سرمایه، پایتخت: لیسبون
جمعیت: 10 میلیون و 323 هزار نفر
■ منطقه: 92225 کیلومتر مربع
نوع حکومت: جمهوری با مجلس مقننه
رئيس هیئت مدیره: مارسلو ربلو دی سوسا

تاریخ

قدمت تمدن پرتغال به حدود 30000 سال قبل از میلاد می رسد، زمانی که جهان در عصر یخبندان زندگی می کرد. در حدود 5000 سال قبل از میلاد، پرتغالی ها در رشته کشاورزی تحصیل کردند و در 800 قبل از میلاد با فنیقی ها تجارت کردند.

در سال 210 قبل از میلاد، رومیان پس از کشمکشی طولانی، موفق شدند قسمت جنوبی رودخانه دورو در پرتغال امروزی و بخش هایی از غرب اسپانیا را تصرف کنند و بناهای مختلفی بر روی زمین بسازند که بقایای آنها هنوز در مناطق مختلف حفظ شده است. جهان پرتغال

حمله اعراب

در قرن هشتم میلادی، خلفای اسلامی از شمال آفریقا به شبه جزیره ایبری حمله کردند و اندلس و بخش هایی از پرتغال را فتح کردند. گروهی از مسیحیان به شمال پرتغال گریختند و در آنجا پادشاهی آستوریاس را تأسیس کردند. قرن ها بعد این مسیحیان توانستند مسلمانان را از سرزمین خود بیرون کنند و در سال 1255 لیسبون پایتخت کشور اعلام شد.

جنگ با اسپانیا

پادشاهی پرتغال در قرن پانزدهم علیه اسپانیا جنگید و با بریتانیا متحد شد. از آن زمان به بعد، عصر تحقیقات پرتغالی آغاز شد. آنها در سواحل مراکش وارد ماجراجویی شدند و سپس به جزایر قناری، مادیرا، آزور و قبرس رسیدند. پس از ایجاد بنادر تجاری در سواحل آفریقا، آنها به کاوش ادامه دادند و حتی به ژاپن، آمریکای جنوبی و برزیل حمله کردند و پایگاه هایی در آنجا ساختند.

در سال 1578 پادشاه پرتغال در یکی از نبردهای خود با اسپانیا قدرت را از دست داد. پرتغال در آن زمان تا سال 1640 تحت سلطه اسپانیا بود. در این سال، پرتغال استقلال خود را بازیافت، اما هرگز به یک قدرت بزرگ سابق تبدیل نشد.

استقرار حکومت جمهوری

در سال 1910 جمهوری خواهان پادشاه پرتغال را شکست دادند و دولت جمهوری را تشکیل دادند، اما این حکومت چندان دوام نیاورد. در سال 1926، یک کودتای نظامی در پرتغال رخ داد و به حکومت جمهوری پایان داد.

پس از روی کار آمدن ارتش، یک رژیم فاشیستی شکل گرفت که در سال 1974 با انقلاب میخک سرنگون شد. هدیه این انقلاب آزاد انتخاباتی وجود بسیاری از احزاب سیاسی و استقلال همه مستعمرات پرتغال بود. قانون اساسی امروز پرتغال یادگار آن زمان است.

پرتغال یکی از بنیانگذاران ناتو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و انجمن تجارت آزاد اروپا است. از سال 1986 بخشی از جامعه اقتصادی اروپا و اتحادیه اروپا فعلی است.

جغرافیا

طبق نقشه، پرتغال یک ششم شبه جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا را در بر می گیرد. پرتغال از شمال و شرق با اسپانیا و از جنوب و غرب با اقیانوس اطلس همسایه است. در غرب و جنوب غربی این کشور مجمع الجزایر آزور و مادیرا قرار دارند که بخشی از پرتغال هستند. پرتغال کشور بزرگی نیست، اما تنوع جغرافیایی زیادی دارد. از سواحل و دشت های کم ارتفاع گرفته تا رشته کوه های شیب دار استرالیا.

مردم پرتغال

بیش از 90 درصد جمعیت این کشور پرتغالی هستند و این کشور خانه تعداد کمی از برزیلی ها، چینی ها و مستعمرات سابق پرتغالی در آفریقا و آسیا است.

اکثر مردم این کشور به زبان پرتغالی صحبت می کنند و به مسیحیت کاتولیک اعتقاد دارند. جمعیت یهودیان در پرتغال بسیار کم است، زیرا در پایان قرن پانزدهم، در جریان تفتیش عقاید، یهودیان این سرزمین مجبور به تغییر مذهب یا مهاجرت شدند.

جاذبه های گردشگری پرتغال

پرتغال کشوری حاصلخیز با سواحل شگفت انگیز و آب و هوای فوق العاده است. این کشور در تمام فصول سال پذیرای گردشگران از سراسر جهان است. در ادامه جاذبه های دیدنی این کشور اروپایی را به شما معرفی خواهیم کرد.

1 سفر به لیسبون

لیسبون شهر زیبایی است که به محض ورود عاشق آن خواهید شد. این شهر تاریخی غذاهای خوشمزه ای دارد که باید امتحان کنید. قلعه سنت جورج، برج بلم و کلیساهای این شهر دیدنی هستند.

برج بلم در لیسبون، پرتغال
برج بلم در لیسبون

2. صومعه باتالا

باتالا شهری است که تنها 90 دقیقه با ماشین از لیسبون فاصله دارد. صومعه باتالا در سال 2009 ساخته شد و یکی از بزرگترین شاهکارهای معماری گوتیک در اروپا است. این صومعه به مدت 131 سال در دست ساخت بوده و اکنون در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

صومعه باتالا

3. مجمع الجزایر آزور

این 9 جزیره در 1500 کیلومتری لیسبون در اقیانوس اطلس قرار دارند. هر کدام از این جزایر دارای حیات وحش منحصر به فرد و سواحل جذاب هستند. این جزایر دورافتاده برای پیاده روی و سفر عالی هستند.

مجمع الجزایر آزور

4. شهر لاگوس

لاگوس شهری است که در بین مردم این کشور به شهر مهمانی های باشکوه معروف است. در تابستان، جوانان پرتغالی برای جشن گرفتن در سواحل آفتابی به شهر می آیند. لاگوس برای فعالیت هایی مانند موج سواری نیز عالی است. در این شهر کلیساهای تاریخی زیادی وجود دارد. اولین بازار برده فروشی اروپا در سال 1444 در این شهر ایجاد شد که بقایای آن هنوز وجود دارد.

ساحل آفتابی در لاگوس

5. بندر زیبا

یکی از رنگارنگ ترین شهرهای پرتغال پورتو است. کوچه های پر پیچ و خم باریک و پله های شیب دار پورتو به رودخانه های زیبا منتهی می شود. قایق های تفریحی در رودخانه منتظر شما هستند.

اگر به پورتو سفر کردید، حتما از کتابفروشی Lello & Irmão دیدن کنید. این کتابفروشی سومین کتابفروشی زیبای جهان است. موزه های پورتو، دره دورو و تاکستان های این دره از دیگر مکان های جالب این شهر هستند که نباید از دست بدهید.

کتابفروشی للو و ایرمائو

6. به اوورا سفر کنید

یکی دیگر از میراث جهانی یونسکو شهر اوورا است. این شهر کوچک مجموعه ای از بناهای زیبا و تاریخی را در خود جای داده است. معروف ترین بنای تاریخی این شهر معبد دیانا است که معبدی رومی و متعلق به قرن اول میلادی است.

نمایی از شهر اوورا

7. ساختمان های مذهبی در براگا

شهر زیبای براگا در 1 ساعت شمال پورتو قرار دارد و آثار تاریخی متعددی دارد. این ساختمان ها به سبک باروک ساخته شده اند. یکی از مشهورترین نقاط دیدنی شهر، کلیسای جامع عیسی مسیح مقدسین آخرالزمان است. کلیسای جامع براگا نیز به عنوان قدیمی ترین کلیسای پرتغال ارزش دیدن دارد.

پناهگاهی برای رونق عیسی
پناهگاهی برای رونق عیسی

8. شهر سینترا

لرد بایرون، شاعر انگلیسی قرن هجدهم، معتقد بود که سینترا از هر نظر دلپذیرترین مکان در اروپا است. اگر در پرتغال هستید، بازدید از سینترا را فراموش نکنید. کاخ ها، مناظر و موزه های این شهر نقاط دیدنی هستند که نباید از دست داد.

سینترای زیبا

9. معبد تومار

قلعه و صومعه مسیح از جاذبه های بزرگ شهر تومار هستند. در قرن دوازدهم، این صومعه مقر شوالیه هایی بود که در جنگ های صلیبی شرکت داشتند. قلعه معبد یکی دیگر از میراث جهانی یونسکو است.

نمایی از داخل صومعه مسیح

10. دانشگاه کویمبرا

شهر کویمبرا خانه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است. کویمبرا یک کتابخانه قدیمی معروف و زیبا نیز دارد که یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است. کویمبرا خیابان‌ها، کلیساها و باغ‌های تاریخی زیادی دارد که برای پیاده‌روی و غوطه‌ور شدن در تاریخ این منطقه عالی هستند.

کتابخانه قدیمی در کویمبرا
کتابخانه قدیمی در کویمبرا

سوالات متداول در مورد پرتغال

1 واحد پول پرتغال چیست؟

واحد پول پرتغال یورو است.

2. هزینه اقامت در پرتغال چقدر است؟

پرتغال یکی از ارزان ترین مقاصد اروپا است. مهاجرت به پرتغال برای کسانی که به دنبال کشوری کم هزینه هستند مناسب است.

اگر در هتل های مقرون به صرفه پرتغال اقامت داشته باشید، با وسایل حمل و نقل عمومی به اینجا و آنجا سفر کنید و در رستوران های ارزان قیمت غذا بخورید، هزینه سفر شما حدود 50 تا 80 یورو در روز خواهد بود. همچنین اقامت در هتل های مجلل و صرف غذا در بهترین رستوران های این کشور با قیمتی در حدود 120 یورو در روز امکان پذیر است.

3. منظور از رنگ ها و نمادهای پرچم پرتغال چیست؟

رنگ قرمز پرچم این کشور نمادی از انقلاب های پیروز است و رنگ سبز پس از احیای پرچم به آن اضافه شد تا پرچم جدید ملی با پرچم سلطنتی قدیمی اشتباه گرفته نشود. 7 قلعه طلایی نیز نماد قلعه هایی هستند که پس از شکست مسلمانان بازگردانده شدند. 5 سپر همچنین نماد 5 زخم مسیح است.

4. محبوب ترین ورزش در پرتغال چیست؟

فوتبال پرطرفدارترین ورزش پرتغال است. تیم ملی پرتغال یکی از بهترین تیم های فوتبال جهان است که البته در برخی مسابقات جهانی نتایج ناامیدکننده ای کسب کرده است. ژوزبیو، یکی از بهترین گلزنان فوتبال اروپا در دهه 1960، در لیگ پرتغال بازی می کند. در حال حاضر کریستیانو رونالدو پرتغالی یکی از بزرگترین ستاره های فوتبال جهان است.

منابع دیگر: بریتانیکا


چگونه خرید کنیم - مجموعه صوتی چگونه شادتر زندگی کنیم؟

فرمول شادی و مثبت اندیشی را بیاموزید و با افسردگی خداحافظی کنید

اصول و روش های کاملا کاربردی برای یادگیری سریع و ماندگار هر زبان جدید


دیدگاهتان را بنویسید