درخواست دانشجویان از رئیس جمهور مبنی بر عدم اجازه وجود فضای آلوده در دانشگاه هابه گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، دفاتر بسیج دانشجویی هشت دانشگاه تهران از رئیس جمهور درخواست کرده اند تا برای جلوگیری از وجود فضای آلوده در دانشگاه ها اقدامات لازم را انجام دهد.

در قسمت اول این نامه آمده است: همانطور که می دانید بیش از یک ماه است که برخی از شهرهای کشور شاهد ناآرامی های پراکنده بوده اند و آشوب های خیابانی برخی از شهرهای کشور را از امنیت روانی و اجتماعی محروم نکرده است. تالار مقدس دانشگاه های کشور نیز در خیابان درگیر اعتراضات دانشجویی است که البته این روزها را می توان «شورش های دانشگاهی» نامید.

در این نامه آمده است: سرویس های جاسوسی بیگانه جنگ ترکیبی گسترده ای را علیه امنیت و استقلال جمهوری اسلامی طراحی کرده اند. نشانه های این درگیری امروز بیش از هر زمان دیگری برای ملت ایران آشکار شده است. تروریست ها در زاهدان و شیراز جنایات وحشیانه ای علیه مردم مرتکب می شوند، گروهک های جنایتکار کومله و حدکه دست به تحرکات گسترده در غرب کشور می زنند، دولت های خبیث رژیم صهیونیستی، آمریکا، انگلیس و عربستان رویای حرکت را دارند. مرزهای شمالی ایران اسلامی، ضد انقلاب، در خیابان های تهران و برلین در برابر اصیل ترین ارزش های ملت ایران صف آرایی کردند و در نهایت تروریست ها که به ظاهر دانشجو بودند، صحن مقدس را ساختند. دانشگاه عرصه زیاده خواهی، توهین و هتک حرمت بی سابقه آنهاست. ترکیب ملی جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با این جنگ ترکیبی چگونه است؟ مدارا و مماشات با حامیان مالی، لجستیکی و اطلاعاتی این جنایتکاران تکفیری و شبکه های تلویزیونی معاند تا کی ادامه خواهد داشت؟ آیا زمان مجازات مقصران اصلی این «شورش» فرا نرسیده است؟ وزارت امور خارجه دولت جنابعالی چه زمانی به افتخار کشورهای مرتجع غربی و منطقه خواهد زد؟ آیا وقت آن نرسیده که درسی فراموش نشدنی به رژیم دروغین صهیونیستی بدهیم؟ آیا شما به عنوان رئیس جمهور ایران اسلامی نباید با مردم درباره جزئیات این جنگ هیبریدی جهانی صحبت کنید و از آنها بخواهید در «برنامه اقدام امنیت ملی» خود شرکت کنند؟

دانشجویان در این نامه تاکید می کنند: آن طرف خیابان هم آشوب دانشگاه شروع شد؛ بدون شک دانشگاه محل گفتگو، برخورد آراء و سنگر مخالفت، انتقاد و حتی اعتراض اصیل دانشجویی است. متأسفانه این روزها این نهاد مقدس مورد بهره برداری تهاجمی دشمنان بیرونی دین و ملت و حکومت است. عده ای دانسته یا ندانسته در این تجاوزات وحشیانه شرکت کرده و با توهین، ضرب و شتم، افشای حجاب، توهین آشکار به ارزش های اسلامی و تعرض به اموال عمومی دانشگاه ها خود را نشان داده اند.

در این نامه آمده است: دردناک است که بگوییم امروز دانشگاه توسط یک «اقلیت خودخواه» از عرصه نقد و بحث به صحنه «جولان یاغی و یاغی» تبدیل شده است. البته در گذشته بدخواهان و بدخواهانی هم بوده اند که دانشگاه را به عنوان یک باشگاه سرگرمی می نگرند و سعی در شکست مخالفان فکری داشته اند و به حریم اموال عمومی دانشگاه نیز تعرض کرده اند. اما اکنون که دانشگاه پس از دوران رکود کرونا دوباره زندگی دانشجویی را به خود دیده است، جای تعجب است که عناصری که امروز فضای کشور و فضای دانشگاه را فضایی آمیخته با خفقان می نامند و در عین حال می کنند. از همه توهین ها و توهین ها دریغ نکن و با این حال از دنیا و مردم سخت گیر هستند!

در این نامه آمده است: تا چه زمانی زیر سؤال بردن درازمدت اخلاق اصیل دانشگاهی قابل تحمل است؟ آیا دولت و وزارت علوم تصور می کنند که با یک جنبش دانشجویی واقعی روبرو هستند که دستور حذف و حذف از تحصیل اقلیت شورشی در دانشگاه را صادر نمی کند؟ به راستی دلیل اصلی سکوت و بی توجهی روسای دانشگاه ها در قبال اغتشاشات و تجاوز به کیان روحی و جسمی دانشگاه ها چیست؟ چرا اراده ای برای برخورد با اهرم های داخل دانشگاه با این افراد وجود ندارد؟ جناب وزیر علوم تا چه اندازه این وضعیت را تحمل می کنند؟ اگر وزیر علوم متوجه شرایط حساس دانشگاه ها شود و روش مدیریتی آن ها را بر اساس شرایط موجود و عقلانیت تطبیق دهد، یاغی ها و معاندان دانشگاهی دقیقا باید چه کنند؟

در قسمت پایانی این نامه آمده است: بسیج دانشجویی سالهاست پرچمدار و هشدار شعار عدالت خواهی و پیگیری واقعی تحقق این آرمان بزرگ سیاسی و الهی در ایران اسلامی است. اما صحنه اکنون صحنه ای به طرز شگفت انگیزی متفاوت است. دشمنان قسم خورده این سرزمین مصمم به تجاوز به حرمت و حیثیت امنیت ملی، استقلال و آزادی الهی و ایرانی الاصل در افکار عمومی ملت شریف ایران هستند. چنین ترتیبی نیازمند یک «اتاق جنگ» و «فرمانده میدانی» در دولت است. از جناب عالی انتظار می رود از یک سو برای مقابله با توطئه های دشمنان خارجی و از سوی دیگر برای جلوگیری از تداوم هرج و مرج دانشگاهی و جلوگیری از موجودیت، «طرح مقابله ای» را به مردم و نخبگان ایران ارائه کنید. از چنین محیط های آلوده و خطرناکی با اقدامات مناسب.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید