درخواست نماینده مجلس برای اصلاح فیلترهای اینستاگرام و واتس اپ


رئیس فراکسیون مستقلین ولایی شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پس از آرام شدن اوضاع باید حل شود…

درخواست نماینده مجلس брай рефа фильтр instagram und whatsappدرخواست نماینده مجلس брай рефа фильтр instagram und whatsapp

رئیس فراکسیون مستقلین شورای اسلامی تاکید کرد: قطعی اینترنت و فیلتر پربازدیدترین اپلیکیشن ها باید برطرف شود چرا که ادامه این وضعیت به کسب و کارهای داخلی آسیب می زند.

به گزارش ایسنا، غلامرضا نوری قزلجه در واکنش به خاموشی و فیلتر شدن دو اپلیکیشن پرکاربرد واتس اپ و اینستاگرام گفت: خاموشی ها و فیلترینگ ها برای شرایط امروز جامعه و با ناآرامی های اخیر موجه است. ما قبول داریم که این روزها باید محدودیت هایی تعیین کنیم و با آنها بسازیم، اما امیدواریم اینترنت به حالت عادی سابق خود بازگردد. البته از شرایط قبلی اینترنت رضایت چندانی وجود نداشت، زیرا سرعت پایین و دسترسی محدودی داشت.

وی با ابراز امیدواری از اینکه با رفع محدودیت ها، مردم به اینترنت پرسرعت، آسان و ارزان و با حداقل محدودیت دسترسی پیدا کنند، افزود: پیش بینی می شود پس از عادی شدن شرایطی که به سمت آن حرکت می کنیم، اینترنت به حالت اولیه بازگردد. وضعیت قبلی سریعتر است زیرا بسیاری از مشاغل به اینترنت وابسته هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر با تاکید بر اهمیت جریان آزاد اطلاعات و ارتباطات گفت: علاوه بر گردش آزاد اطلاعات و ارتباطات، هم تجارت و هم بسیاری از فعالیت های روزمره مردم در اینترنت و بسترها انجام می شود. بنابراین اینترنت باید هر چه زودتر به حالت عادی بازگردد، به خصوص که اقتصاد اقشار پایین جامعه در فضای اینترنت شکل گرفته است. آنها محصولات و محصولات کارگاهی خود را در این پلتفرم به نمایش گذاشته و به فروش می رسانند.

وی ابراز امیدواری کرد با آرام شدن وضعیت اینترنت، وضعیت عادی شود و قطعی اینترنت و اپلیکیشن برطرف شود.

نوری در پایان با بیان اینکه آیا اپلیکیشن های داخلی ظرفیت جایگزینی اپلیکیشن های خارجی را دارند یا خیر، گفت: اپلیکیشن های داخلی هنوز ظرفیت جایگزینی اپلیکیشن های خارجی را ندارند. اپلیکیشن های داخلی باید تقویت شوند، اما پلتفرم های بین المللی نیز باید فعال باشند زیرا کسب و کارها از ظرفیت خود استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید