درد مفاصل را با معجزه لیمو تسکین دهیدبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، لیمو یکی از مفیدترین موادی است که در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت می کند و برای سلامتی فوق العاده مفید است، علاوه بر این دستور تسکین درد مفاصل پا و دست با لیمو را به شما تقدیم می کنیم. .

لازم به ذکر است که نتایج تحقیقات ثابت می کند که پوست میوه لیمو تاثیر ویژه ای بر درد مفاصل دارد، زیرا برخی از خواص لیمو در پوست آن است، بنابراین بهتر است به جای دور ریختن از آن استفاده کنید. با روش هایی که در ادامه این قسمت توضیح داده شد، در مورد سلامتی مرطوب می گوییم، آن را به یک داروی گیاهی و خانگی برای درمان درد مفاصل تبدیل کنید.

لیمو یک غذای اصلی است. نه فقط به این دلیل که غذا را خوشمزه تر می کند. اما از آنجایی که خواص مفیدی برای سلامتی دارد.

لیموترش گنجینه ای از خواص درمانی و غذایی است که سلامتی را بهبود می بخشد و بسیاری از بیماری ها را از ما دور می کند. لیمو علاوه بر از بین بردن سلول های بد بدن از بروز انواع سرطان ها نیز جلوگیری می کند. 100 گرم لیمو حاوی 29 کیلو کالری انرژی است.

لیمو خاصیت ضد عفونی کنندگی قوی دارد، بنابراین اگر در سفر به نوشیدن آب شک دارید و از نوشیدن آن می ترسید، کافی است چند قطره آب لیمو به آن اضافه کنید تا کاملاً استریل شود و میکروب های موجود در آب از بین برود.

این منبع ویتامین های C، A، B1 و B6 و همچنین منیزیم، بیوفلاونوئیدها، پکتین، اسید فولیک، فسفر، کلسیم و پتاسیم و البته سایر ترکیبات تغذیه ای باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و ترکیبات لیمو از کبد و معده محافظت می کند. با اثرات مضر رادیکال های آزاد پوست را سالم و جوان نگه می دارد.

اثر پوست لیمو در تسکین درد مفاصل

باید بگوییم که بخش قابل توجهی از خواص و مواد مغذی آهک در پوست آن نهفته است. اما به دلیل طعم تلخی که دارد و البته آن را دور می اندازیم و استفاده نمی کنیم.

اکثر مردم فقط به استفاده از آبلیمو عادت دارند و پوست آن را خوراکی نمی دانند، اما پوست این میوه ترش حاوی ترکیبات تغذیه ای است که علاوه بر بهبود سلامت، به مبارزه و تسکین درد مفاصل کمک می کند.

عصاره روغن معطر موجود در پوست آن باعث کاهش درد مفاصل می شود زیرا به آرامش و شل شدن رگ های خونی کمک می کند و اثر ضد التهابی دارد. این همچنین باعث کاهش قابل توجه درد می شود.

در پوست آهک ترکیبات مهمی مانند عصاره روغن لیمو، سیترونول و فلاندرن وجود دارد که این ترکیبات علاوه بر ویتامین C، اسید سیتریک، اسید مالیک، اسید فرمیک، هسپریدین یا پکتین و سایر ترکیبات موجود در آن، باعث می شود پوست آهک دارای یک مقدار بالاتر

باید بدانید که پوست لیمو دارای اثر ضد عفونی کننده قوی است و ابزاری قدرتمند برای مبارزه با تب محسوب می شود.

چگونه درد مفاصل را با لیمو تسکین دهیم؟

اگر قصد دارید از پوست لیمو برای تسکین درد مفاصل استفاده کنید، از درمان طبیعی زیر استفاده کنید:

عناصر:

روغن زیتون با کیفیت

آهک طبیعی

برگ اکالیپتوس

ارتباط

داروهای گیاهی برای مفاصل

طرز تهیه داروی درد مفاصل با لیمو ترش:

1. برای تهیه این داروی گیاهی، دو عدد لیموترش سالم و بزرگ را انتخاب کرده و پوست آنها را کاملا جدا کنید.

2. پس از برداشتن پوست لیمو، آن ها را در ظرفی درب دار قرار دهید و روی آن ها روغن زیتون بریزید تا روغن کاملا روی پوست ها را بپوشاند.

3. حالا مقداری برگ اکالیپتوس به آن اضافه کنید و در ظرف قرار دهید و اجازه دهید این مخلوط به مدت 22 هفته بماند تا داروی شما آماده شود.

4. در این مرحله، یعنی. پس از مدتی، یک گاز یا باند تمیز را خیس کنید و روی مفصل دردناک قرار دهید و روی آن را با یک روسری پشمی بپوشانید.

5. توصیه می شود این کار را در شب انجام دهید تا ترکیب لیمو در تمام شب بدون حرکت روی مفصل دردناک بماند.

چای با پوست لیمو برای تسکین درد مفاصل

عناصر:

آب 1 لیتر

پوست آهک و آبلیمو طبیعی و ارگانیک 2 عدد

عسل به میزان لازم

کاهش درد مفاصل

طرز تهیه چای برای درمان درد مفاصل:

1. یک لیتر آب در تابه بریزید و پوست لیمو را در آن بریزید.

2. یک ربع بجوشانید و سپس شعله را خاموش کنید.

3. آبلیمو را بردارید و اضافه کنید.

4. در این مرحله چای را صاف کرده و با عسل شیرین کرده و بنوشید.

این چای به تسکین درد مفاصل پا و دست کمک می کند و گاز و التهاب روده را کاهش می دهد. اگر احساس عصبی و ناراحتی می کنید، این چای آرام بخش است. البته به یاد داشته باشید که این تنها بخشی از فواید چای پوست لیمو است.

دیدگاهتان را بنویسید