در صورت تایید شورا، خودرو به بازار عرضه می شود


معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا از بررسی عرضه خودرو در بورس در شورای عالی بورس خبر داد و گفت: در صورت تصویب …

در شورای سورت تبدودا، خدور در بورس سورت می‌شوددر شورای سورت تبرودا، خدر در بورس می‌شود

معاون عملیات بازار و نظارت بورس کالا از بررسی وضعیت فروش خودرو در بورس در شورای عالی بورس خبر داد و گفت: در صورت موافقت این شورا، خودرو در بورس فروخته می شود.

سید جواد جهرمی در گفت وگو با ایسنا، در تشریح آخرین تصمیم در خصوص عرضه خودرو در بورس اظهار کرد: شورای عالی بورس در این خصوص تصمیم گیری خواهد کرد. در همین راستا کمیته فرعی شورا تشکیل شد و اعضای این کمیته به عنوان رئیس سازمان بورس، نماینده وزارت امور با فرآیند عرضه، اعضای اصلی شورای عالی بورس هستند. خودروها در بورس، حراست تشکیل می شود، نماینده بانک مرکزی، نماینده دادستانی و … به همراه کارشناسان.

وی با تاکید بر اینکه مشروط به مصوبه شورا، خودرو در بورس عرضه می شود، گفت: در صورت تایید قطعی بورس، احتمالاً کلاس خاصی از خودروها عرضه می شود تا خودروهای یک شرکت. . به عنوان مثال، خودروهای با حجم کم در دسترس هستند.

موضوع عرضه و توقف عرضه خودرو در بورس کالا چیست؟

بر اساس این گزارش قرار بود دو خودروی فیدلیتی و دیگنیتی در بورس عرضه شود که وزارت حراست دقیقا در روز عرضه با دو نامه این پیشنهاد را لغو کرد و وزیر حراست اعلام کرد یک ماه و نیم در حال مذاکره با بورس بود، در این راستا بحث کرد، اما آنها رویه را جلو بردند. نامه روز قبل به بورس مبنی بر تعلیق تحویل خودرو در واقع اثبات کامل بود. بورس کالا مانند فولاد برای عرضه کالاهای بدون برند است، من مخالف عرضه خودرو در بورس نیستم، هرچند کار حرفه ای نیست. در بورس خودرو اجاره نامه ای بود و کسانی که اجاره نامه شان از بین رفت، فضای رسانه ای را تغییر دادند.

در همین راستا معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا در ادامه خبر داد که تحویل خودرو در بورس کالا بر اساس ضوابط بوده و عرضه کننده قبل از تحویل اعلام کرده که محدودیتی برای تحویل وجود ندارد. اما بورس کالا از سوی وزارت محرمانگی تهدید شده و مسئولان با صدور حکمی مبنی بر عدم فروش خودرو اقدام کرده اند. به گفته یورمی، وزارت حریم خصوصی این مصوبه را اشتباه تفسیر کرده است و به همین دلیل این موضوع در شورای عالی بورس در حال بررسی مجدد است.

دیدگاهتان را بنویسید