دمنوش هایی که برای درمان نفخ معجزه می کنندبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، یک سری درمان خانگی و طبیعی برای نفخ معده وجود دارد که عبارتند از:

بیشتر بخوانید:

چای زنجبیلی

زنجبیل یک ضد التهاب قوی است. همچنین حاوی ترکیبی به نام جینجرول است که به کاهش نفخ کمک می کند. زنجبیل به رفع حالت تهوع نیز کمک می کند. چای زنجبیل به هضم غذا کمک می کند و به تسکین گاز، نفخ، درد معده و حرکات روده کمک می کند. اسمیت می گوید که التهاب را آرام می کند و سیستم گوارشی را تسکین می دهد.

چای نعناع تند

بچه که بودم هر وقت شکمم درد میکرد مادربزرگم میگفت خروس بمک. نمی دانم قند چقدر به مشکلات گوارشی من کمک کرد، اما نعناع فلفلی برای مشکلات معده عالی است. شاپیرو می گوید روغن نعناع در کاهش درد معده، نفخ و گاز موثر است و برخی مطالعات نشان می دهد که چای نعناع حاوی مقادیر کافی برای بهبود علائم است.

چای رازیانه

رازیانه به دلیل فواید بیشماری که برای سلامتی دارد مورد تحقیق قرار گرفته است، اما از آنجایی که شما اینجا هستید تا نفخ خود را درمان کنید، ما بر روی توانایی های ضد نفخ آن تمرکز خواهیم کرد. رازیانه به دفع گاز از روده کمک می کند و همچنین به بدن شما کمک می کند صفرا بیشتری تولید کند. صفرای بیشتر به این معنی است که بدن شما بهتر می تواند چربی ها را تجزیه کند، به خصوص لبنیات، که یکی از بزرگترین دلایل نفخ است. نمی توانید چای رازیانه را در قفسه ها پیدا کنید؟ شاپیرو پیشنهاد می کند که به سادگی برخی از دانه ها را خرد کرده و در آب قرار دهید.

چای بابونه

ممکن است این دمنوش را به خاطر خواص خواب آور آن بشناسید، اما می تواند نفخ را نیز کاهش دهد. التهاب دیواره روده می تواند باعث نفخ و سایر مشکلات سلامت روده شود. اسمیت می گوید: «تحقیقات اولیه وجود دارد که نشان می دهد عصاره بابونه به دلیل خواص ضدالتهابی آن، پتانسیل محافظت در برابر اسهال و زخم معده را دارد.

چای ریشه قاصدک

شاپیرو می گوید: «این چای یک ادرارآور طبیعی است، بنابراین با افزایش دفع ادرار به کاهش وزن کمک می کند. در حالی که هیچ کس دوست ندارد دائما به حمام برود، این فلاش اضافی می تواند به کاهش تورم کمک کند. همچنین از مدت ها قبل برای تسکین التهاب، اضطراب و غیره استفاده می شده است.

منبع: سلامت نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید