دوربین 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP3 سامسونگ معرفی شد


دوربین ۲۰۰ مگاپیکسلی ISOCELL HP3 سامسونگ که مدت ها صحبت از آن می شد امروز و دقایقی پیش توسط یک شرکت کره ای به طور رسمی رونمایی شد.

سامسونگ جدیدترین دوربین 200 مگاپیکسلی خود را برای گوشی های هوشمند معرفی کرده است که نسبت به نسل قبلی خود Isocell HP1 پیشرفت قابل توجهی داشته است.

آقای بلیط

بیشتر بخوانید: بهترین دوربین گوشی 2022

دوربین 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP3

با اندازه پیکسل 0.56 میکرومتر، دوربین 200 مگاپیکسلی Isocell HP3 دارای کوچکترین اندازه پیکسل در بین دوربین های موبایل موجود در بازار است و نسبت به اندازه پیکسل 0.64 میکرون Isocell HP1 پیشرفت قابل توجهی دارد.

سامسونگ مدعی است در این سنسور از فناوری جدیدی به نام Epic Resolution Pro استفاده کرده است که نتیجه آن وضوح بسیار بالایی در این سنسور است.

با توجه به 12 درصد کوچکتر بودن اندازه پیکسل در این مدل، مساحت اشغال شده توسط ماژول دوربین در گوشی های هوشمند مجهز به دوربین جدید را می توان تا 20 درصد کاهش داد.

دوربین 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP3 سامسونگ معرفی شد

این سنسور همچنین می تواند ویدیوهای 8K با سرعت بالای 30 فریم در ثانیه و فیلم های 4K با سرعت 120 فریم بر ثانیه ضبط کند. نکته مهم دیگر امکان ضبط ویدیو با وضوح بسیار بالا بدون افت کیفیت در میدان دید است.

سنسور جدید سامسونگ از فناوری Tetra2pixel بهره می‌برد که با عملکرد دوربین در روش ترکیب پیکسل‌های معمولی که معمولاً چهار پیکسل را برای ایجاد تصاویر با کیفیت در محیط‌های کم نور ترکیب می‌کند، متفاوت است. در عوض، حسگر HP3 با استفاده از فناوری Tetra2pixel تا 16 پیکسل در هر پیکسل را ترکیب می کند تا تصاویر بسیار روشن تری را در نور کم ثبت کند.

هنوز مشخص نیست که کدام یک از دوربین های 200 مگاپیکسلی جدید سامسونگ قابل استفاده است، اما بعید است که برای اولین بار در سری پرچمداران گلکسی اس 23 استفاده شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد دوربین 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP3 سامسونگ چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید تکرار عنوان.

دیدگاهتان را بنویسید