دوقلوهای به هم چسبیده برزیلی از هم جدا شدند + عکس


به گزارش پیام گروه اجتماعی ایسکانیوز به نقل از بی بی سی، برناردو و آرتور لیما سه ساله در ریودوژانیرو تحت عمل جراحی قرار گرفتند و از هم جدا شدند. برای ماه‌ها، تیم جراحی تکنیک‌هایی را با استفاده از واقعیت مجازی بر اساس اسکن‌های CT و MRI از دوقلوها آزمایش کردند.

به گفته موسسه خیریه ای که بودجه این عملیات را تامین کرده است، این یکی از پیچیده ترین مراحل جداسازی بود که تاکنون انجام شده است. او گفت که برای اولین بار، جراحان در کشورهای مختلف از هدست استفاده کردند و این جراحی را با هم در «اتاق عمل واقعیت مجازی» انجام دادند.

این دوقلوها هفت عمل جراحی داشتند که شامل بیش از 27 ساعت زمان عمل تنها برای آخرین عمل و نزدیک به 100 پرسنل پزشکی بود.

جیلانی درباره جنبه واقعیت مجازی این جراحی گفت: «خیلی خوب است.» دیدن آناتومی و دیدن جراحی قبل از اینکه واقعاً بچه‌ها را در معرض خطر قرار دهید واقعاً جالب است. این واقعاً برای جراحان آرامش بخش است.

از جهاتی، این عملیات‌ها سخت‌ترین عملیات‌هایی هستند که تا به حال انجام داده‌ایم، و انجام آن‌ها در واقعیت مجازی واقعاً کار مردم مریخ بود.

یک دوقلو

او گفت که تلاش‌های ناموفق قبلی برای جدا کردن پسرها به این معنی بود که آناتومی آن‌ها به دلیل ایجاد زخم پیچیده شده بود و جدایی واقعاً ناراحت‌کننده بود.

دوقلوها اکنون در بیمارستان هستند و حالشان خوب است. آنها شش ماه دوره توانبخشی دریافت می کنند.

این ششمین اقدام جدایی جیلانی بود. او پیش از این دوقلوها را در پاکستان، سودان، اسرائیل و ترکیه جراحی کرده است. وی این عمل را به همراه دکتر گابریل مفرج، رئیس جراحی اطفال در برزیل انجام داد.

دکتر مفرج گفت بیمارستان محل کار او دو سال و نیم است که از پسران مراقبت می کند و جدایی آنها زندگی آنها را تغییر می دهد.

برناردو و آرتور، تقریباً چهار ساله، مسن‌ترین جمجمه‌هایی هستند که اکنون از هم جدا شده‌اند (به معنی دوقلوهای به هم چسبیده).

به گفته این موسسه خیریه، از هر 60000 تولد، یک مورد به دوقلوهای به هم چسبیده منجر می شود و تنها 5 درصد آنها کرانیوپاگ هستند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید