راهنمای سریع طلاق با وکیل طلاق توافقی


چه زمانی طلاق مشکلات حقوقی و مالی متعددی پیش می آید. به خصوص اگر پای کودک آسیب دیده باشد. تجربه نشان می دهد که هیچ دو مورد دقیقاً شبیه هم نیستند. بنابراین شرایط طلاق با توافق طرفین در همین مورد ممکن است متفاوت باشد و باید تکمیل شود مراحل طلاق و راهکارهای خاصی برای حل مشکلات داشته باشیم. گاهی شرایط طلاق با توافق طرفین تهیه می شود و زن و شوهر با کمترین درگیری از زندگی مشترک خود خارج می شوند. در موارد دیگر، درگیری ها و مشکلات گوناگون در راه جدایی بیشتر می شود.

حضور وکیل طلاق حرفه ای نقش موثری را ایفا می کند تا شما و همسرتان با توافق و یا هر کدام به تنهایی این مسیر را با صرف وقت و هزینه کمتر و آرامش بیشتر طی کنید. در این مقاله به ایفای نقش خواهیم پرداخت وکیل طلاق با رضایت طرفین معنی طلاق را توضیح دهید.

طلاق با رضایت چیست؟

انواع طلاق بسته به اینکه چه کسی درخواست طلاق را به مراجع مربوطه ارائه می کند به سه دسته تقسیم می شود:

 • طلاق با رضایت طرفین
 • شوهر رو طلاق بده
 • طلاق از همسر

در طلاق توافقی بر خلاف طلاق یک طرفه، زن و مرد هر دو به طلاق توافق می کنند و مشترکاً تقاضای طلاق می کنند. تشکیل پرونده براساس رضایت زوجین مستلزم عقد مهریه و حضانت فرزند است.

ضمناً در چنین شرایطی وکیل طلاق می تواند تمامی مراحل طلاق را بدون حضور متقاضی طلاق در جلسات شورا، دادگاه و دفترخانه پیگیری کند.

اوراق طلاق توفاقی

مدارک مورد نیاز برای تکمیل پرونده طلاق با رضایت طرفین؛ شامل:

 • شناسنامه آقا و خانم
 • کارت ملی آقایان و بانوان
 • طلاق توافقی با رضایت طرفین
 • گواهی عدم امکان سازش
 • گواهی عدم بارداری زنان (با اعتبار کوتاه مدت)
 • قرارداد (در صورت در دسترس نبودن، ممکن است یک کپی توسط وکلای حرفه ای طلاق تهیه شود)

چرا به وکیل طلاق نیاز داریم؟

به آن اشاره کردیم شرایط طلاق با توافق طرفین به سوالات زیادی مربوط می شود. تصمیم گیری در مورد پرداخت مهریه یا دادن مهریه، حضانت فرزند و نگهداری، صدقه، تصنیف مالکیت و استرداد جهیزیه اینها از جمله مواردی است که قبل از طلاق باید بر سر آنها توافق شود. مشاوره ها وکیل طلاق به تصمیم گیری صحیح تری در این زمینه کمک می کند. همچنین ذهن شما را در مورد گرفتن تمام حقوق خود راحت می کند.

ضمناً وکیل به دلیل تجربه ای که در زمینه امور حقوقی مربوط به طلاق و خانواده دارد، می تواند مدت طلاق را کوتاه کند. در موسسه حقوقی دادسو وکالت توافقی دعاوی طلاق به وکلای مجرب زن و مرد با سابقه پرونده های موفق محول شده است.

در بسیاری از موارد طلاق بدون حضور متقاضی در هر مرحله از پرونده امکان پذیر است. بنابراین حتی ایرانیان خارج از کشور نیز با سپردن وکالتنامه می توانند خدمات طلاق را دریافت کنند موسسه دادسو برای استفاده

اهمیت وکیل طلاق از طرف زن

در میان انواع طلاق ذکر شده، طلاق از زوجه سخت ترین است; چون عادیه حق طلاق این با آقای در چنین شرایطی، یک زن توصیه می شود وکیل طلاق او باید برای پیگیری دادخواست و مراحل پرونده خود کمک بگیرد.

حق طلاق

بر اساس قانون حق طلاق این با آقای اما شرایط برای دادن حق طلاق زن هست البته در این شرایط حق طلاق از مرد سلب نمی شود و بعد هر دو حق طلاق دارند.

برای اعطای حق طلاق، زوجین باید به دفاتر اسناد رسمی مراجعه و برای طلاق وکیل تعیین کنند. این وکالت دارای سه شرط اساسی است:

 • حق تفویض اختیار به دیگران را دارند
 • غیر مسلح باشید
 • داشتن حق ابطال در دادگاه تجدید نظر

هنگام استفاده از حق طلاق زن باید بدانید وکیل طلاق با رضایت طرفین باید.

علاوه بر خانم هایی که قصد مصرف دارند حق طلاق در ازای دریافت مهریه توصیه می شود با مشاور حقوقی متخصص در زمینه طلاق مشورت کنید وکیل مهریه مشورت کردن

طلاق توافقی برای ایرانیان خارج از کشور

هر ایرانی باید برای انجام امور حقوقی مانند ازدواج، طلاق و مالیات بر طبق قوانین ایران عمل کند. حتی اگر جایی خارج از کشور زندگی کند. بنابراین داشتن نماینده قانونی و وکیل برای ایرانیان خارج از کشور اهمیت بیشتری دارد.

برای این کار پس از مشاوره با کارشناسان حقوقی دادسو به سامانه ثنا یا میخاک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی) مراجعه کنید. بنابراین نماینده وکلای موسسه دادسو. بنابراین پس از تایید سفارت، وکیل شما می تواند از وزارت امور خارجه وکالت نامه بگیرد. سپس وکیل مراحل پرونده شما را بررسی می کند.

برای داشتن وکیل طلاق از کجا شروع کنیم؟

شما عزیزان می توانید از هر کجای دنیا که هستید از طریق سایت دادسو با مشاوران ما برای راهنمایی اولیه در ارتباط باشید. راه های ارتباط در مورد زمان بندی ملاقات حضوری یا آنلاین وکیل طلاق و مشاورین حقوقی از طریق تلفن و واتساپ در خدمت شما هستند.

روند رسیدگی به پرونده طلاق رضایت متقابل شما پس از تشکیل پرونده در دادسو، با انعقاد قرارداد وکالت در سامانه ثنای قوه قضاییه و سامانه میخک بین شما و وکلای دادسو آغاز می شود. سپس هر هفته تمام مراحل انجام می شود پشتیبانی ویژه به شما اطلاع داده خواهد شد.

یک همراه قابل اعتماد برای شروع یک زندگی جدید

موسسه حقوقی دادسو سوابق درخشانی در حل و فصل مسائل حقوقی خانواده دارد. بنابراین او وظیفه خود می داند که قبل از عقد قرارداد با دادسو تمامی مجوزهای مربوطه را به شما نشان دهد. کلیه مجوزها از مراجع ذیصلاح، قوه قضائیه، کانون وکلا و اداره ثبت شرکتها و موسسات غیرتجاری اخذ می گردد.

همه وکلای دادسو متخصصان حقوقی اصلی در سیستم دادگاه هستند و در طلاق، مالیات و غیره تخصص دارند. آنها فعال هستند.

دیدگاهتان را بنویسید