رشد 10 هزار واحدی شاخص بورس اوراق بهادار تهران


پس از بسته حمایتی 10 واحدی سازمان بورس، بورس تهران امروز روند صعودی داشت، بنابراین شاخص کل در پایان معاملات…

روش 10 هزار واحدی یندکس بورس تهرانروش 10 هزار واحدی یندکس بورس تهران

پس از بسته حمایتی 10 واحدی سازمان بورس، بورس تهران امروز روند صعودی داشت به طوری که شاخص کل در پایان معاملات با 10 هزار و 547 واحد افزایش نسبت به روز گذشته به رقم یک میلیون رسید. 280 هزار و 380 واحد رسید

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن با 4 هزار و 192 واحد افزایش به عدد 365 هزار و 9 واحد رسید. ارزش بازار بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 751 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله گران امروز بیش از 5.2 میلیارد سهم و اوراق مالی را در قالب 246 هزار نوبت به ارزش 2605 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند و شاخص کل و شاخص قیمت بر مبنای وزن ارزشی 0.84 درصد رشد کردند، این دو شاخص بر اساس هم وزن 1.18 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 0.81 درصد، شاخص بازار اول بورس 0.92 درصد و شاخص بازار دوم بورس 0.74 درصد رشد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج فارس، فولاد مبارکه، سرمایه گذاری امید، شستا، پتروشیمی نوری، سرمایه گذاری غدیر و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به ترتیب بیشترین تاثیر را بر شاخص بورس گذاشتند.

در نرخ ارز ایران امروز روند صعودی داشت به طوری که در پایان معاملات شاخص کل با 38 واحد افزایش نسبت به روز گذشته به 17 هزار و 371 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به 946 هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس 322 هزار میلیارد تومان بود. معامله گران امروز بیش از 1.8 میلیارد سهم ترجیحی و اوراق مالی را در قالب 165 هزار نوبت به ارزش 2 هزار و 369 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی تندگویان، پتروشیمی زاگرس، بهمن دیزل، صنعتی مینو، پویا زرکان عقدرا و توسعه مالی مهر آیندگان به ترتیب بیشترین تاثیر را در شاخص فرابورس داشتند و نماد بیمه پاسارگاد بیشترین اثر کاهشی را در شاخص فرابورس از خود بر جای گذاشت.

به گزارش فارس، پس از اعلام بسته 10 واحدی برای حمایت از بورس، روند بازار مثبت شد و پیش از آن، اکثر کارشناسان اعلام کردند که با توجه به افت زیاد بازار سهام موجود، ارزش به نقطه ای رسیده بود، اما به شرطی که با چشم انداز بلندمدت سرمایه گذاری کرد، سرمایه گذاری در بورس ارزشمند خواهد بود و در عین حال هرگز نباید از ریسک و نوسانات بازار سرمایه غافل شد.

دیدگاهتان را بنویسید