رفع بوی بد کولر بدون نیاز به مهارت خاصیبه گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، آیا پس از چند ماه کولر گازی را روشن کرده اید و متوجه بوی نامطبوع آن شده اید؟ این یک پدیده بسیار رایج است و دلیل آن این است که در روزهای گرم تابستان رطوبت باقی مانده در کولر باعث ایجاد این بوی بد می شود.

خود دستگاه بو تولید نمی کند اما عوامل مختلفی در ایجاد این بو تاثیر زیادی دارند. در این قسمت به شما می گوییم چگونه از شر بوی بد کولر خلاص شوید.

تمیز کردن فیلتر

فیلتر کثیف عامل اصلی بوی نامطبوع کولر گازی است. این فیلترها هوا را تصفیه می کنند و از رشد باکتری ها و میکروب ها و آسیب رساندن به دستگاه جلوگیری می کنند. برای از بین بردن بوی بد کافی است آن را تمیز کنید، با آب گرم بشویید و با دستمال پاک کنید تا کثیفی ها و باکتری ها از بین برود.

تمیز کردن داخل دستگاه

تمیز کردن فیلترها به از بین بردن بوی بد کمک می کند. اما باید به سایر قسمت های کولر گازی که ممکن است باعث ایجاد بوی بد شده باشد توجه کنید. فراموش نکنید که روی کانال ها تمرکز کنید و داخل دستگاه را نیز تمیز کنید، برای این کار باید از ضدعفونی کننده های دستگاه استفاده کنید.

قطرات را خشک و تمیز کنید

کولر گازی فرآیند خاص خود را دارد و رطوبت را از خود خارج می کند و در نتیجه محیط را خنک می کند. کاری که باید انجام دهید این است که قطرات آب داخل کولر گازی را خشک و تمیز کنید زیرا تجمع آنها باعث ایجاد بوی بد می شود.

تمیز کردن صحیح مخزن تخلیه (درگاه)

در مطالب قبلی توضیح دادیم که رطوبت جذب شده از محیط توسط کولر گازی از مسیر اگزوز تخلیه می شود. زیر این قسمت زهکشی سینی است که همان رطوبت داخل آن می افتد. این قسمت فضایی تاریک و مرطوب است که خود عامل بوی بد کولر می باشد پس برای رفع بوی بد حتما این سینی و کانال تخلیه را کاملا بشویید.

حفاظت از هوای داخل ساختمان

همانطور که در بالا ذکر شد، تجهیزات داخل کولر سعی می کنند هوا را به گردش درآورند. همچنین باید مراقب کیفیت هوای داخل خانه باشید. به عنوان مثال، دود قلیان، سیگار، باقی مانده غذا و زباله می تواند هوای خانه را بدبو و کثیف کند. بنابراین بهتر است به تمیزی هوای خانه خود توجه کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید